Reklama

Reklama

UMCS w Lublinie zaprasza na konferencję Design Thinking

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UMCS w Lublinie zaprasza na konferencję Design Thinking - Zdjęcie główne

Design Thinking to metoda twórczego rozwiązywania problemów | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS zaprasza na konferencję z zakresu Design Thinking, czyli twórczego rozwiązywania problemów. Odbędzie się ona w formule online 25 listopada w godzinach 11:00-12:30.

Reklama

Design Thinking to metoda twórczego rozwiązywania problemów, opierająca się na myśleniu projektowym. Swoje zastosowanie znajduje wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z tzw. wicked problems, tj. problemami, które nie posiadają jednego rozwiązania oraz wykraczają poza sztywne ramy. Design Thinking ma wspierać rozwój innowacji i dawać gwarancję niestandardowych rozwiązań.

 

Niedawno Centrum Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zorganizowało warsztaty online z Design Thinking. Teraz zaprasza na konferencję projektu DT.Uni: Design Thinking Approach for an Interdyscyplinary University. Projekt koordynowany jest przez Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS z siedmioma europejskimi uczelniami wyższymi, w tym m.in. z Uniwersytetem w Amsterdamie, Technicznym Uniwersytetem w Dreźnie i Uniwersytetem Rzymskim "La Sapienza" w Rzymie. Inicjatywa skierowana jest do studentów, naukowców, kadry administracyjnej i kierownicze oraz do wszystkich zainteresowanych design thinking.

 

- W wydarzeniu wezmą udział prelegenci ze wszystkich partnerskich uczelni i zaproszeni goście, co stworzy niepowtarzalną okazję do wymiany międzynarodowych doświadczeń w zakresie design thinking - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie - Konferencja DT.Uni poświęcona będzie niezwykle popularnym oraz nowatorskim metodom design thinking, pomagającym w rozwiązywaniu problemów w sposób twórczy oraz umożliwiającym tworzenie niecodziennych i wykraczających poza schematy rezultatów.

 

Międzynarodowy zespół projektowy w trakcie trzyletniej współpracy opracował szereg materiałów poświęconych tematyce design thinking dostępnych on-line: na stronie www.dtuni.umcs.pl i na portalu: https://www.designuni.eu/ Udział w konferencji ma być okazją do zapoznania się z nimi i zadania pytań ekspertom w dziedzinie design thinking pracującym przy realizacji projektu.

 

- W trakcie wydarzenia członkowie zespołu projektowego podsumują także wypracowane rezultaty i podzielą się dobrymi praktykami w zakresie wsparcia w wykorzystywaniu metod design thinking na co dzień - dodaje Aneta Adamska. 

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, a link do rejestracji znajduje się na stronie internetowej UMCS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE