Reklama

Reklama

Ulica Pasieczna w Lublinie doczeka się remontu? Radny Daniewski: nie posiada pobocza ani chodnika i nie jest oświetlona

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z transmisji sesji Rady Miasta Lublin

Ulica Pasieczna w Lublinie doczeka się remontu? Radny Daniewski: nie posiada pobocza ani chodnika i nie jest oświetlona - Zdjęcie główne

O remont ul. Pasiecznej zabiega Leszek Daniewski - radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin | foto Screen z transmisji sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Leszek Daniewski zabiega o wykonanie remontu ul. Pasiecznej, która znajduje się niedaleko Zalewu Zemborzyckiego. Obecnie droga nie ma ani chodnika ani pobocza i oświetlenia.

Reklama

Radny miejski i wcieprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub radnych prezydenta Żuka) w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka apeluje o wykonanie projektu i remontu ul. Pasiecznej wraz z oświetleniem. Chodzi o odcinek od ul. Krężnickiej do granic Lublina. 

 

O podjęcie działań zwrócili się do wiceprzewodniczącego Mirosław Żydek - wójt Gminy Konopnica, Zofia Sieńko - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lublin oraz Ireneusz Wróbel - radny Gminy Konopnica. Co więcej, Gmina Konopnica zaklerowała przeznaczenie środków w budżecie Gminy na dofinansowanie remontu tej drogi na swoim terenie.

 

- Droga powiatowa nr 2264L tzw. ,,Tatarówka" i dalej ul. Pasieczna i Krężnicka stanowią jeden ciąg drogowy, tworzący dogodny objazd miasta od jego południowej strony. - napisał Leszek Daniewski - Ulica Pasieczna nie posiada pobocza ani chodnika i nie jest oświetlona, a duże natężenie ruchu na tej drodze wydaje się być wystarczającym i przekonującym faktem zasadności wykonania jej remontu.

 

W związku z tym zwrócił się z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Miasta Lublin na 2021 rok na realizację zadana - wykonanie dokumentacji projektowej i remont ul. Pasiecznej wraz z oświetleniem. - Stosowny wniosek złożyłem również w ramach kompetencji radnego RM do budżetu na 2021 rok - dodaje Daniewski.

 

Władze miasta nie odniosły się jeszcze do propozycji radnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE