Reklama

Ulica nadal bez nazwy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: biznes.lubartow.pl

Ulica nadal bez nazwy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni nie doszli do porozumienia w sprawie nadania nazwy dla ulicy w Strefie Lubartów, gdzie rozpoczęła się już budowa kolejnych zakładów pracy.

O tym, że władze miasta proponują by nazwać tę ulicę "Strefową" pisaliśmy przed kilkoma tygodniami na portalu Lubartów24.pl. Nazwa taka miałaby wiązać się z miejscem, w którym się znajduje.

Choć sprawa wydawała się prosta to radni "nie zawiedli" i nad uchwałą dyskutowali przez blisko dwie godziny dochodząc do wniosku, że uchwała powinna być jeszcze raz rozpatrzona w komisjach Rady Miasta.

Brak porozumienia wywołała propozycja przegłosowana i przyjęta w komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Radni tej komisji przegłosowali poprawkę w sprawie zmiany nazwy ulicy na Porucznika Józefa Jurałomskiego "Jur", który zasłużył się dla naszego miasta. W ubiegłym roku jego nazwisko zostało wpisane do lubartowskiej księgi "Pamięć i Zobowiązanie”.

Radni na sesji mogli wysłuchać kim był "Jur", choć nie mieli wątpliwości, że postaci tej należy się uhonorowanie to nie byli przekonani, czy powinna być to ulica na terenach przemysłowych. Jako alternatywę podawano rondo przy ul. Kolejowej, które miałoby nosić jego imię. Ostatecznie większością głosów Rada Miasta zdecydowała, że sprawa wróci do komisji, które jeszcze raz zajmą się tym tematem i wypracują rozwiązanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE