Reklama

Tłumy na wystawie Beksińskiego w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Oleksandra Radczenko

Tłumy na wystawie Beksińskiego w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 lutego na Zamku Lubelskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Beksińskiego \"Bezpośrednie mówienie snu\".

Obrazy, prezentowane w salach wystawowych Zamku Lubelskiego reprezentują wszystkie dekady twórczości artysty – od lat 50. do początków XXI wieku. Chociaż styl Beksińskiego zawsze jest rozpoznawalny, jego środki wypowiedzi regularnie ulegały przekształceniom. Wystawa pozwala krok po kroku zobaczyć ewolucję malarstwa Mistrza. Ekspozycję uzupełniają prace rysunkowe i graficzne, mniej znane widzom.

Ta największa wystawa Beksińskiego w Lublinie powstała ze współpracy Lubelskiego Muzeum na Zamku i Muzeum Historycznego w Sanoku. Wernisaż otworzyli Katarzyna Mieczkowska-Czerniak (dyrektor Muzeum na Zamku) oraz Wiesław Banach (dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku). Na wernisażu był obecny prezydent Lublina Krzysztof Żuk i tłumy mieszkańców Lublina.

- Wrócę tu jeszcze, czekam na okulary, bo mi wzrok siadł. Chcę móc dostrzec wszystkie szczegóły - mówi Bartek, jeden z widzów. 

18 marca to wydarzenie zostanie uzupełnione o wystawe fotografii Beksińskiego. Wystawy czynne do 8 maja 2016.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE