Trzech pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zarażonych koronawirusem

Trzech pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zarażonych koronawirusem | foto Pixabay

wiadomosci Trzech pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Osoby, które miały z nimi kontakt zostały skierowane do zdalnej pracy. Na uczelni obowiązuje teraz m.in tworzenie imiennych list gości.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 28 września 2020 09:37 | Aktualizacja: 28 września 2020 09:41

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u trzech pracowników naszego uniwersytetu. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi zostały skierowane do pracy zdalnej w domach. Oczekują na decyzje służb sanitarnych, które zostały powiadomione o sytuacji - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

Ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL wydał zarządzenie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Na KUL obowiązuje m.in. noszenie maseczek ochronnych, rozstawione są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, tworzone są imienne listy gości.

 

W czwartek (1 października) zaczyna się rok akademicki. W pierwszym semestrze większość zajęć na uczelni prowadzona będzie w trybie online. Tryb online będzie dotyczył wykładów, ćwiczeń, lektoratów językowych i szkoleń, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu studentów i doktorantów z prowadzącym zajęcia. Stacjonarnie zaplanowane są seminaria, laboratoria, ćwiczenia, warsztaty, podczas których niezbędny jest kontakt z wykładowcą. Podobnie będzie z zajęciami dla studentów I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.