Reklama

Tragiczny bilans na polskich drogach podczas majówki. Tylu ofiar nie było od lat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ototorun.pl

Tragiczny bilans na polskich drogach podczas majówki. Tylu ofiar nie było od lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak tragicznej majówki nie było od lat - w ten sposób policjanci opisują ilość wypadków na polskich drogach w ciągu ostatnich dni. Liczby budzą grozę: to aż 51 ofiar śmiertelnych.

Tak tragicznej majówki nie było od lat - w ten sposób policjanci opisują ilość wypadków na polskich drogach w ciągu ostatnich dni. Liczby budzą grozę: to aż 51 ofiar śmiertelnych.

Jak podaje Komenda Główna Policji od piątku do czwartku doszło do ponad 550 wypadków. W ich wyniku ponad 700 osób zostało rannych, a zginęło 51. Jak się okazuje Polacy wciąż bagatelizują zagrożenie jazdy pod wpływem alkoholu, a także w stanie po spożyciu. Podczas majówki drogówka zatrzymała 2,5 tys. kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”.

To znacznie większy wynik niż w poprzednich latach. Ubiegłoroczna majówka przyniosła 27 ofiar, a w 2016 r. śmierć na drogach poniosły 33 osoby.

W Lubelskiem sytuacja przedstawia się nieco mniej przerażająco. Aczkolwiek 21 wypadków, w których obrażenia odniosły 22 osoby, a 7 zginęło, to równie straszna statystyka.

Co zatem stoi za tak dużą ilością wypadków? Na pewno wyjątkowo długi weekend tegorocznej majówki. Niektórzy z nas mogli wypoczywać przez nawet 10 dni. Dodatkowo zdecydowanie ładniejsza pogoda niż w poprzednich latach, a ta, jak podają policjanci, często budzi w kierowcach złudne poczucie pewności siebie. Stąd nadmierna prędkość, brawura, brak wyobraźni, a także jazda w stanie nietrzeźwości, wymieniane są jako główne grzechy popełniane przez kierowców na drogach Lubelszczyzny.

Majówkowa akcja policji trwa do końca niedzieli. W ramach niej na drogach pracuje 5 tys. funkcjonariuszy.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE