Reklama

Teatr jednego aktora, czyli Ireneusz Krosny w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: krosny.pl

Teatr jednego aktora, czyli Ireneusz Krosny w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Artysta tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność ? własne, doskonałe poczucie humoru. Drugim źródłem jest unikatowy styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jest ona przeźroczysta jak dykcja u aktora ? czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie.

„Mowa ciała” to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Po raz pierwszy program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle, gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma itd. Możemy również dowiedzieć się o tym, co mówią nasze ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).  

„Mowa ciała” to program wyjątkowy, bowiem uniwersalny język gestów i min, jakim się posługuje, zawsze trafia do szerokiej publiczności i jest rozumiany ponad barierami językowymi. Będzie się można o tym przekonać podczas występów Ireneusza Krosnego, na które zapraszamy 17 października 2015 r. (sobota):   – Tomaszów Lubelski, Tomaszowski Dom Kultury (ul. Lwowska 72), godz.: 16:00, – Zamość, Zamojski Dom Kultury (ul. Partyzantów 13), godz.: 19:30.  

Bilety na wydarzenia w cenie 45 zł można nabyć w sekretariacie Tomaszowskiego Domu Kultury (tel. 84 664 44 51), w Zamojskim Domu Kultury (tel. 84 639 20 21), na portalach: ticketpro.pl, biletyna.pl oraz w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.  

Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: + 48 518 522 581, +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl.  

Ireneusz Krosny urodził się w Tychach w 1968 roku. Naukę pantomimy rozpoczął w wieku 14lat. W 1992 r. rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą „Teatr Jednego Mima”. W sezonie 1995-1996 Ireneusz Krosny wziął udział w trzech najważniejszych festiwalach komicznych w Polsce i wszystkie wygrał otrzymując trzy Grand Prix. W 1997 r. prowadził warsztaty pantomimiczne w szkołach teatralnych w Krakowie i Wilnie. W 1998 r. artysta zdobył czwarte Grand Prix na pierwszej edycji  festiwalu komedii „Kataryniarze”. Krosny występował w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA, gdzie otrzymał nagrodę „Critic`s Choice” amerykańskiej gazety artystycznej Chicago Reader za najlepszy w tym czasie zdaniem krytyków spektakl w Chicago.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE