Reklama

Reklama

Światowy Dzień Wcześniaka w SPSK nr 4 w Lublinie

Opublikowano: czw, 14 lis 2019 18:54
Autor:

Światowy Dzień Wcześniaka w SPSK nr 4 w Lublinie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 listopada, czyli dwa dni wcześniej od oficjalnej daty, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie obchodził będzie światowy Dzień Wcześniaka. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na problemy przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodziców.

Reklama

Statystyki wskazują, że co roku około 26 tysięcy dzieci w Polsce rodzi się przedwcześnie. Dnia 17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. W naszym kraju święto zainicjowane zostało przez Fundację Wcześniak w 2011 roku. Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w SPSK nr 4 w Lublinie już po raz czwarty angażuje się w organizację tego wydarzenia. To doskonała okazja, by zwiększyć świadomość społeczną na temat przedwczesnego porodu oraz problemów wcześniaków i ich rodzin.


Świętowanie Dnia Wcześniaka rozpocznie się o godzinie 14:00 w Sali wykładowej bloku operacyjnego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.  W organizację obchodów zaangażowany jest cały personel szpitala. Dla uczestników wydarzenia przewidziane są m.in. konsultacje specjalistyczne z zakresu neonatologii, fizjoterapii, neurologopedii, psychologii i położnictwa, porady laktacyjne, warsztaty chustowania. Rodzice będą mogli również wymienić się swoimi doświadczeniami, a najmłodsi mogą liczyć na animacje prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.


Co roku 17 listopada wiele budynków na całym świecie, w tym te najważniejsze, podświetlają się na kolor fioletowy – symbolizuje on przedwcześnie narodzone dzieci. Na znak solidarności z małymi pacjentami również fasada szpitala SPSK 4 przybierze w tym dniu fioletową barwę. Dodatkowo oddziały Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka wypełnią się rzędami dziecięcych skarpetek, pracami plastycznymi i ogromną liczbą fioletowych baloników.   

   UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.