Reklama

"Stres jest zawsze, ale będzie dobrze" - ruszyły matury 2018

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

"Stres jest zawsze, ale będzie dobrze" - ruszyły matury 2018 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły matury 2018 - na początek język polski. Sprawdziliśmy, jak czuli się licealiści przed egzaminem.

Ruszyły matury 2018. O godzinie 9.00 rozpoczął się pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony młodzież będzie zdawać jeszcze dzisiaj o godzinie 14.00.

– Nastawienie jest dosyć pozytywne. Próbujemy do tego podejść na spokojnie, bo żaden stres już i tak nic nie zmieni – mówi jedna z uczennic V LO w Lublinie.
– Stres jest zawsze, ale myślę, że to nas zmobilizuje. Trochę do nas nie dociera, że to już matura – dodaje inny licealista.

W województwie lubelskim do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 22 tys. osób. W przyszłym tygodniu maturzystów czekają zmagania z matematyką, językiem angielskim, biologią oraz wiedzą o społeczeństwie. Równolegle do części pisemnej będą odbywały się egzaminy ustne - ich harmonogram szkoły ustalają same.

 – Z tego, co wiem wszyscy obawiamy się matematyki. Jak zdamy to świętujemy, jak nie zdamy to będzie różnie. Ale wierzę, że będzie dobrze, bo naprawdę uczyliśmy się – podsumowuje jedna z maturzystek.

Tegoroczne egzaminy maturalne potrwają do 25 maja. Jednak dla osób, które z różnych ważnych powodów nie będą mogły do nich przystąpić, przewidziano dodatkowy termin w czerwcu.
Wyniki matur będą znane 3 lipca. W ubiegłym roku maturę w Lubelskiem zdało 78 procent spośród ponad 16 tysięcy osób, które do niej przystąpiły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE