Reklama

Stracił prawo jazdy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Stracił prawo jazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym grozi mandat oraz utratą prawa jazdy na okres 3 m-cy. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu lubelskiego. Wpadł w powiecie radzyńskim.

W ciągu minionego weekendu policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali 6 takich kierowców. Jednym z nich był mieszkaniec powiatu lubelskiego, który wpadł w sobotę na drodze krajowej nr 19. 40-latek przekroczył prędkość o 57 km/h, jadąc w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Tyle wykazał policyjny wideorejestrator. Oznacza to, że kierowca straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić samochód, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu całkowitych uprawnień do kierowania pojazdami.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE