Reklama

Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej imprezy "Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości. Spływ przez Lublin", wchodzącej w skład cyklu Sezon Lublin, uczestnicy przepłynęli odcinek Bystrzycy od tamy przy Zalewie Zemborzyckim do pomostu przy ul. Firlejowskiej.

Podczas dzisiejszej imprezy „Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości. Spływ przez Lublin", wchodzącej w skład cyklu Sezon Lublin, uczestnicy przepłynęli odcinek Bystrzycy od tamy przy Zalewie Zemborzyckim do pomostu przy ul. Firlejowskiej.

Wydarzenie to cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Spływ ten charakteryzuje się dużą zmiennością otoczenia i charakteru rzeki. Początkowo Bystrzyca płynie równolegle do ścieżki rowerowej w dzielnicy Wrotków, następnie przepływa pod mostami przy ul. Janowskiej i Diamentowej. Dalej mocno meandruje na wysokości Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Przepływając zaś przez Śródmieście, uczestnicy mieli przed oczami piękny widok na Stare Miasto. Spływ zakończył się za Mostem Kultury w dzielnicy Bronowice.

„Już od kilku lat współpracujemy w tym zakresie z miastem i organizujemy z powodzeniem Sezon Lublin. Impreza cieszy się bardzo dużą popularnością. W tym roku szczególnie, bo mamy piękną pogodę. Taka aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu" - mówi Szymon Dziurda z firmy kajaki.lublin.pl.

„Zajmuję się turystyką od dłuższego czasu. Na przestrzeni ostatnich lat zauważam coraz większą liczbę turystów z zewnątrz. W tym momencie Lublin bardzo chętnie odwiedzają ludzie z całej Polski, a nawet świata" - dodaje Dziurda.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE