Reklama

Spór o Górki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Spór o Górki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na wczorajszej sesji rady miasta rozgorzała burzliwa dyskusja z udziałem radnych oraz mieszkańców Lublina, zaniepokojonych o przyszłość Górek Czechowskich.

Tereny Górek Czechowskich należały przed laty do wojska, które proponowało miastu wykup tej nieruchomości. Grunty o powierzchni 105 hektarów wykupiła jednak lubelska spółka deweloperska TBV. Koncepcja firmy zakłada zabudowanie wieżowcami około 40% terenów, resztę ma przeznaczyć pod kompleks parkowy. Mieszkańcy osiedla Czechów obawiają się, że Lublin straci swoje naturalne "zielone płuca", co niepokoi szczególnie przy obecnych problemach związanych ze smogiem. Przedstawiciele TBV nie wyrazili swojego stanowiska w tej kwestii na wczorajszej radzie miasta.

Pierwsza petycja w sprawie Górek wpłynęła do Urzędu Miasta dwa lata temu z inicjatywy lublinian. Z uwagi na walory przyrodnicze i ekologiczne tych terenów mieszkańcy apelowali do odpowiedzialnych jednostek o pozostawienie obszaru w jak najmniej zmienionej formie. Obszar leży w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli, zamieszkałych przez ponad 80 tys. mieszkańców - z jego uroków korzystają jednak wszyscy lublinianie. Jako jeden z ostatnich naturalnych terenów zielonych Lublina Górki Czechowskie stanowią płuca miasta.

O drugiej, kontrowersyjnej petycji oraz o opiniach mieszkańców i polityków w sprawie Górek Czechowskich na załączonym materiale video.  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE