Specjalna Strefa Ekonomiczna w Lublinie. Zmienią plan zagospodarowania
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: oprac. Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
WiadomościMiasto Lublin zaczęło konsultacje planistyczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przemysłowych w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
reklama
- Głównym celem zmiany planu jest ułatwienie realizacji inwestycji na terenach przemysłowych znajdujących się w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Korekta zapisów planu w zakresie gabarytów obiektów i wskaźników zagospodarowania terenu pozwoli na realizację inwestycji zgodnie z przeznaczeniem tego obszaru, a także potrzebami inwestorów. Nowe inwestycje w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej to nie tylko rozwój tego obszaru, ale również zwiększenie liczby miejsc pracy i rozwój gospodarczy całego miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
Opracowany projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin – część IVA w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmuje 25 obszarów o łącznej powierzchni ok. 184 ha. Są to tereny przemysłowe, usługowe i pod usługi nauki położone pomiędzy al. Wincentego Witosa, ul. Doświadczalną, ul. Franczaka "Lalka” i ul. Dobrzańskiego, tereny przemysłowe, tereny obsługi produkcji w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych, tereny uczelni wyższych i usług nauki w rejonieul. Doświadczalnej i ul. Vetterów, tereny przemysłowe przy ul. Grygowej i ul. Erazma Plewińskiego i tereny przemysłowe i usługowe przy ul. Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Ludwika Spiessa. Najistotniejszą zmianą dla terenów uczelni wyższych i usług nauki z dopuszczeniem usług oraz terenów rolnych jest ustalenie funkcji techniczno-produkcyjnych.
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się 19 maja o godzinie 13.00 w Ratuszu (Plac Króla Władysława Łokietka 1, parter – sala nr 2). Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej niezależnie od jej formy przeprowadzenia, proszę zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: planowanie@lublin.eu do dnia 17 maja 2021 r. O formie dyskusji publicznej osoby, które zgłosiły chęć wzięcia w niej udziału, zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailowo w terminie do dnia 18 maja. W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest przeprowadzenie dyskusji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 8d ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W tym przypadku dla zarejestrowanych osób zostanie wygenerowany link do spotkania, który zostanie przesłany w e-mailu zwrotnym (potwierdzenia rejestracji z linkiem do spotkania będą wysyłane w godzinach pracy Urzędu; zgłoszenia po godz. 15.30 będą potwierdzane w kolejnym dniu roboczym).
CZYTAJ TAKŻE: Miasto Lublin chce zmienić plan miejscowy. Na potrzeby stadionu żużlowego i Lubelskiej Akademii Futbolu
Uwagi należy składać na piśmie lub drogą elektroniczną do Prezydenta Miasta Lublin (Plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin), e-mail: planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.