Reklama

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Lubelska

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 13 kwietnia, podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rotę ślubowania wypowiedziało 17 młodych policjantów.

Służbowe legitymacje wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. Wśród nowo przyjętych policjantów jest 9 kobiet i 8 mężczyzn.

Wczorajszy nabór nowych funkcjonariuszy jest drugim w tym roku. Siedemnastu policjantów zebranych na uroczystym apelu ślubowało „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. W uroczystości wzięła udział także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu.

Wśród nowych policjantów jest 9 kobiet i 8 mężczyzn. 13 osób posiada wyższe wykształcenie. Policjanci po odbyciu szkolenia podstawowego w szkole Policji trafią do następujących  komend:  W Lublinie - 7, Łukowie - 2, Tomaszowie Lubelskim - 2,  Chełmie - 1 , Zamościu - 1, Krasnymstawie - 1, Świdniku -1, oraz 2 osoby do Oddziału Prewencji Policji. Największą liczbę punktów uzyskał p. Kamil Dybkowski przyjęty do KMP w Lublinie.

W tym roku do lubelskiego garnizonu Policji przyjęto łącznie  115 nowych funkcjonariuszy.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE