Reklama

Ratusz: lublinianie z transparentami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Ratusz: lublinianie z transparentami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około stu mieszkańców zjawiło się w lubelskim ratuszu, aby wyrazić swoje niezadowolenie, obawy i żądania dotyczące zagospodarowania przestrzennego Lublina.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta zwołana na wniosek radnych PiS poświęcona była studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. To od tego dokumentu zależy przyszły wygląd lubelskich osiedli. Mimo niekorzystnej, porannej pory w ratuszu zjawiło się około stu zaangażowanych mieszkańców z transparentami, a głos zabrało 25 mieszkańców. Wszyscy chcieli wyrazić swoje zdanie na temat aktualnego kształtu dokumentu, który uwzględnił m.in. takie zagadnienia, jak: przedłużenie ul. Smoluchowskiego, koncepcję zagospodarowania Górek Czechowskich czy ogródków działkowych. 

 
- Studium zawiera projekty niezgodne z prawem - zauważają obrońcy Górek Czechowskich. 
- Studium przeszło wszelkie obowiązkowe uzgodnienia prawne - zapewnia Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora miejskiego Wydziału Planowania. 
- Ten dokument jest podsumowaniem tego, co się działo ze studium. To jest bardziej materiał informacyjny - mówi natomiast zastępca prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju Artur Szymczyk. 
 
Komentarze mieszkańców, działaczy oraz zastępcy prezydenta na załączonym materiale wideo.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE