Reklama

Reklama

Radny Zbigniew Ławniczak zaproponował inwestycje na Czubach Północnych w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Radny Zbigniew Ławniczak zaproponował inwestycje na Czubach Północnych w Lublinie - Zdjęcie główne

Radny Zbigniew Ławniczak zaproponował inwestycje, które możnaby zrealizować na Czubach Północnych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Zbigniew Ławniczak przygotował listę inwestycji, które zdaniem jego i Rady Dzielnicy Czuby Północne powinny być zrealizowane w przyszłym roku. Na liście są m.in. remonty chodników, budowa sali gimnastycznej i instalacja monitoringu.

Reklama

Budowy, remonty, a nawet monitoring

 

Radny miejski Zbigniew Ławniczak (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina w imieniu Rady Dzielnicy Czuby Północne zaproponował kilka inwestycji, które możnaby uwzględnić w budżecie miejskim na 2021 rok. Wśród inwestycji nie brakuje np. remontów chodników, wybudowania miejsc parkingowych, budowy sali gimanstycznej, ścieżek rowerowych oraz sygnalizacji świetlnych, wykonania zejścia do przystanku, objęcia monitoringiem kilku miejsc i budowy tężni solankowej. 

 

Osiedle Błonie

 

Na Osiedlu Błonie radny zaproponował: remont ul. Husarskiej i Szaserów z budową miejsc parkingowych, remont ul. Hetmańskiej z budową chodnika po jednej stronie, odkupienie od prywatnych właścicieli działki na której są boiska oraz remont chodnika przy ul. Orkana na odcinkach między wjazdem do ul. Rycerskiej i wjazdem do ul. Szaserów oraz od wjazdu do ul. Szaserów do wjazdu do ul. Hetmańskiej. Poza tym, zaproponował remont chodnika w rejonie sklepu Stokrotka przy ul. Kawaleryskiej i w okolicy ul. Herbowej, budowę sali gimanstyczmej dla Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Rycerskiej oraz remont dojazdu do tej szkoły. 

 

Osiedle Łęgi

 

W przypadku Osiedla Łęgi radny postuluje o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Tymiankowa i Jana Pawła II oraz o wykupienie działki znajdującej się w wąwozie między Czubami Północnymi a Węglinem Północnym. Proponuje też, żeby zbudować brakujący odcinek ścieżki pieszo-rowerowej. Jego zdaniem ważne jest również, by w budżecie uwzględnić: wykonanie oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej od SP nr 46 przy ul. Biedronki do kładki międy Czubami Północnymi a Węglinem Południowym, budowę chodnika wzdłuż ul. Orkana od skrzyżowania ul. Orkana z ul. Kaczeńcową w kierunku sklepu Tesco. Zaproponował także remont ogrodzenia Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Biedronki, remont chodnika w rejonie SP nr 46 i remont przejścia pod ul. Orkana w rejonie SPA Orkana. 

 

Osiedle Ruta

 

Z kolei na Osiedlu Ruta zdaniem radnego przydałoby się wykonać zejście do wąwozu łączącego osiedle Ruta z LSM, utworzyć nowe miejsca parkingowe w pobliżu ul. Watykańskiej, wyremontować nawierzchnię na kładce między osiedlami Ruta i Skarpa, odnowić chodnik do tej kładki i wybudować sygnalizację świetlną (na żądanie pieszych) w rejonie kościoła pw. Św. Rodziny. Zgłosił też takie iwnestycje jak: objęcie monitoringiem miejskim miejsca w pobliżu sklepów monopolowych (wzdłuż ul. Jutrzenki i Alei Marzeń) oraz kładki między osiedlami Ruta a Skarpa. Wśród zgłoszonych zadań są również: budowa zjazdu dla rowerów z poziomu parkingu w rejonie sklepu Biedronka przy ul. Jana Pawła do przejscia pod wiaduktem przy ul. Armii Krajowej oraz wyknanie zejścia od przystanku (Sympatyczna 01) przy ul. Filaretów za wiaduktem nad wąwozem do wązwozu. 

 

Osiedle Skarpa

 

Radny ma też kilka propozycji co do Osiedla Skarpa. Sa to: budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Romantycznej i Nadbystrzyckiej, budowa zatoki przystankowej dla przystanku na żądanie przy ul. Nadbystrzyckiej w rejonie sklepu Lidl, remont ul. Uśmiechu, zagospodarowanie kotliny w rejonie ul. Nadbystrzyckiej i budowa tężni solankowej w wąwozie między osiedlem Skarapa a LSM. 

 

- Poandto proszę o uwzględnienie na rok budżetowy nastepujących pozycji: remont drogi, ul. Janowska wraz z chodnikami i ścieżką rowerową, remont drogi, ul. Józefa Sowińskiego na odcinku od ul. Głębokiej do skrzyżowania al. Racławickich wraz z remontem chodników biegnących wzdłuż jezdni - napisał pod koniec, Zbigniew Ławniczak. 

 

Interpelacja wpłynęła do Urzędu Miasta 29 wrzesnia. Ratusz ma 14 dni na odpowiedź. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE