Reklama

Reklama

Lublin: Remont mostu i ulic. Radny ma pomysły jak poprawić bezpieczeństwo i przejazd

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Remont mostu i ulic. Radny ma pomysły jak poprawić bezpieczeństwo i przejazd - Zdjęcie główne

Remont mostu i ulic. Radny ma pomysły jak poprawić bezpieczeństwo i przejazd | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sprawie remontu mostu przy ul. Żeglarskiej, remontu drogi i chodnika przy ul. Janowskiej i budowy chodnika w rejonie ul. Jana Pawła II, apeluje radny Zbigniew Ławniczak.

Reklama

Radny miejski Zbigniew Ławniczak (klub radnych Prawa i Sprawiedliwości) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona remontu mostu przy ul. Żeglarskiej, remontu drogi i chodnika przy ul. Janowskiej oraz budowy chodnika na odcinku od ul. Nadbystrzyckiej do ul. Jana Pawła II, przy rondzie Narodowych Sił Zbrojnych. 

- W związku z przebudową mostu na Bystrzycy od wysokości ul. Żeglarskiej do wysokości ul. Bryńskiego, gdzie rozpoczną się prace budowlane oznaczające dla kierowców olbrzymie utrudnienia, ruch zostanie wstrzymany i przekierowany min. na ul. Janowską, a tym samym zwiększy się natężenie pojazdów oraz pojawią się gigantyczne korki, wskazane jest, aby poprawiono infrastrukturę ul. Janowskiej oraz przeanalizowano natężenia ruchu - napisał Zbigniew Ławniczak.

Dlatego poprosił, żeby podjąć działania, które w tym czasie poprawią komunikację. Przekonuje, że mogłaby pomóc zmiana organizacji ruchu wprowadzająca pierwszeństwo przejazdu dla samochodów jadących od ul. Janowskiej w stronę centrum na skrzyżowaniu z ul. Wyżynną - Nadbystrzycką. 

Dalej radny napisał, że ul. Janowska jest drogą dojazdową do wielu posesji i jednocześnie stała się ulicą tranzytową w kierunku Lublin - Bychawa, Lublin - Kraśnik. - Mając na uwadze remont mostu na ul. Żeglarskiej, którego zasadności nie podważam gdyż jest konieczny, istnieje obawa, że ul. Janowska stanie się również drogą techniczną dla pojazdów budowlanych - zaznacza.

Ławniczak zauważa też, że konieczność remontu drogi jest uzasadniona od wielu lat fatalnym stanem technicznym nawierzchni. Podkreśla, iż ulica jest zdewastowana, ma ogromne ubytki i koleiny, które nie pozwalają na bezpieczny przejazd. Dodał również, żę jego zdaniem brak chodnika wzdłuż ul. Janowskiej do ul. Parczewskiej jest dużym problemem, zwłaszcza teraz, kiedy ruch z ul. Żeglarskiej zostanie przekierowany na tę ulicę. Z drogi tej korzystają mieszkańcy, dzieci oraz osoby starsze, którzy muszą chodzić poboczem, co jest niezbezpieczne.

Oprócz tego przy ul. Janowskiej ma swoją siedzibę firma Elekrto-Lech, która nie ma własnej rampy przeładunkowej, na co radny też zwrócił uwagę.

- Dojazd w stronę ul. Krężnickiej jest często zablokowany przez dostawcze samochody ciężarowe, które przywożą, bądź odbierają materiały z w/w firmy. Ciężarówki są duże i często nie mają jak zawrócić, stają w poprzek drogi, bądź w pasie drogowym, tainując ruch, co stwarza zarówno niebezpieczeństwo jak i blokadę na długi czas. Jest to niedopuszczalne, zwłaszcza przy remoncie mostu przy ul. żeglarskiej, kiedy to ruch będzie wzmożony - wyjaśnia Ławniczak.

Z kolei jeśli chodzi o ostatnią sprawę, to radny podkreślił, iż przy ul. Jana Pawła II, zaraz za rondem Narodowych Sił Zbrojnych w kierunku skrzyżowania z ul. Filaretów rozpoczęto budowę stacji paliw.

- Pomimo sprzeciwów mieszkańców, wydano zgodę na inwestycję. W związku z powyższym proszę Pana Prezydenta o wybudowanie chodnika wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Nadbystrzyckiej, przystanek „Skarpa 02" do ul. Jana Pawła li, przystanek „Os. Górki 1" tak, żeby mieszkańcy mogli bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy przystankami przesiadkowymi. Obecnie rowerzyści i piesi w w/w odcinku poruszają się ulicą - tłumaczy Zbigniew Ławniczak w interpelacji.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy