Reklama

Reklama

Lublin: Teatr im. Hansa Christiana Andersena dostanie nową siedzibę? Radny proponuje budowę

Opublikowano: pt, 2 lip 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Teatr im. Hansa Christiana Andersena

Lublin: Teatr im. Hansa Christiana Andersena dostanie nową siedzibę? Radny proponuje budowę - Zdjęcie główne

Lublin: Teatr im. Hansa Christiana Andersena dostanie nową siedzibę? Radny proponuje budowę | foto Teatr im. Hansa Christiana Andersena

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbigniew Ławniczak z Rady Miasta zaproponował budowę nowego budynku dla Teatru im. Hansa Christiana Andersena. Zaznacza, że jest to pilna sprawa.

Reklama

Radny miejski Zbigniew Ławniczak (Prawo i Sprawiedliwość) skierował inyerpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, dotyczącą siedziby Teatru im. Hansa Christiana Andersena. Na wstępie przypomniał, że od wielu lat trwa ustalanie siedziby i lokalizacji Teatru. Podkreslił, że docelowo po wyjściu teatru z siedziby Klasztoru Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 1 na Starym Mieście w Lublinie, teatr miał przenieść się do dawnego Domu Kultury Kolejarza.

- Niestety przez wiele lat nie zrealizowano tego zadania. Teatr nie ma swojej siedziby, a budynek byłego Domu Kultury Kolejarza ulega degradacji i niszczeniu, pierwotne nakłady na jego remont wynosić miały kilka milionów, a w tej chwili już kilkadziesiąt milionów. W związku z tym można sobie zadać pytanie, czy nie warto pomyśleć o budowie nowego budynku z pełnym zapleczem, garderobami, lokalami mieszkalnymi dla artystów teatru - napisał Zbigniew Ławniczak. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: topola przy ul. Krężnickiej ogranicza widoczność. Radny zaproponował wycinkę

Zaznaczył, że w obecnej chwili Województwo Lubelskie od wielu lat użycza ze swoich zasobów powierzchnie w Centrum Spotkania Kultur dla teatru i wynajmuje 2 lokale mieszkaniowe w bardzo preferencyjnych cenach. - Mając na uwadze, że instytucja Teatru im. Hansa Christiana Andersena jest instytucją podległą Miastu Lublin, a przez wiele lat w tym zakresie nie podjęto wiążących decyzji, należy zająć się sprawą w trybie pilnym - przekonuje w interpelacji, radny.

Oprócz tego, napisał, że Komisja Kultury i Ochrony Zabytków pod przewodnictwem radnej Mai Zaborowskiej (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) powinna w trybie pilnym zająć się opracowaniem koncepcji siedziby, budowy nowej lub remontem wraz z zapadnią i całym zapleczem technicznym oraz socjalnym dla artystów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.