Reklama

Reklama

Lublin: topola przy ul. Krężnickiej ogranicza widoczność. Radny zaproponował wycinkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: topola przy ul. Krężnickiej ogranicza widoczność. Radny zaproponował wycinkę - Zdjęcie główne

Radny zaproponował wycinkę | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wycięcia drzewa rosnącego przy ul. Krężnickiej, chce Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin. Przekonuje on, że drzewo ogranicza widoczność kierowcom i pieszym. Władze miasta nie odmówiły.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do władz miasta w sprawie wycięcia drzewa przy przejściu dla pieszych obok Stokrotki przy ul. Krężnickiej 1. Uważa, że w ten sposób wzrośnie bezpieczeństwo.

- Dla osiągnięcia tego celu niezbędne jest wycięcie, "wiekowej" topoli rosnącej tuż przy ulicy, w pobliżu przejścia. Wcześniejsze moje wystąpienie w tej sprawie spowodowało usunięcie obumarłego drzewa oraz kępy krzaków z pobocza drogi. Niestety pozostawiono drzewo, które w sposób ewidentny stwarza niebezpieczeństwo i zasłania kierowcom pieszych, a przechodniom nadjeżdżające pojazdy - napisał Leszek Daniewski.

Poza tym, podkreslił, że topola nie stanowi żadnej wartości estetycznej ani ekologicznej, a w sąsiedztwie rośnie kilkadziesiąt tego gatunku drzew. - Biorąc pod uwagę, że na potrzeby budowy pętli wyciętych zostało kilka dorodnych lip to wycięcie tego jednego drzewa nie przyniesie znaczących strat w przyrodzie, a zwiększy bezpieczeństwo pieszych - dodaje Daniewski.

Poprosił również o usunięcie (sfrezowanie) pnia jaki pozostał po wycięciu obumarłego drzewa, który zdaniem wiceprzewodniczącego utrudnia dojście do przejścia.

W imieniu Krzysztofa Żuka, odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Poinformował, że po wizji w terenie stwierdzono, że topola na dzień wizji jest w dobrej kondycji zdrowotnej, a nawet zadowalający stan drzewa wyróżnia je spośród innych rosnących w szpalerze.

Odnosząc się do ograniczonej widoczności zaznaczył, że drzewo rośnie w odległości 140 cm od krawędzi jezdni. Wyjaśnił, że odległość ta pozwala pieszemu na swobodne i bezpieczne podejście do przejścia dla pieszych, pamiętając o tym, że każdy uczestnik ruchu drogowego znajdujący się na drodze zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, unikać działań mogących spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, bądź narazić kogokolwiek na szkodę.

- Kierujący pojazdem, zbliżający się do przejścia dla pieszych (w tym przypadku dobrze oznakowanego i oświetlonego) jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu - napisał Artur Szymczyk.

Ale jednocześnie oznajmił, że mając na uwadze bezpieczeństwo ruchu, Biuro Miejskiego Architekta Zieleni wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z wnioskiem o usunięcie drzewa.

- Dodatkowo, aby zmniejszyć potencjalne zagrożenie, Biuro MAZ zleciło firmie zajmującej się zielenią w pasie drogowym usunięcie odrostów na przedmiotowym drzewie oraz wyfrezowanie pnia zlokalizowanego w pobliżu przejścia dla pieszych - podsumował zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy