Reklama

Przemysław Strączek & Asian Strings Collective - koncert w Chatce Żaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS Lublin

Przemysław Strączek & Asian Strings Collective - koncert w Chatce Żaka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza 26 kwietnia o godz. 19.00 na koncert pt ?Three Continents? w wykonaniu Przemysława Strączka & Asian Strings Collective.

Jest to projekt muzyczny polskiego gitarzysty Przemysława Strączka z udziałem artystów z Azji. Fascynacja klimatem Dalekiego Wchodu zainspirowała muzyka do wykorzystania elementów kultury azjatyckiej w swojej twórczości. Wiosną 2015 roku projekt po raz pierwszy został zaprezentowany w Singapurze w ramach Shaw Foundation Symphony Stage w Ogrodach Botanicznych.

Muzyka zespołu to kompozycje lidera w stylistyce jazzu, muzyki improwizowanej, eksperymentalnej oraz world music. Atutem tego projektu jest połączenie kultury polskiej, europejskiej i azjatyckiej z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów chińskich guzheng i erhu. W skład zespołu wchodzą muzycy z Chin, Singapuru i Polski. Koncert związany jest z promocją płyty pt. „Three Continents”, która ukazała się w tym miesiącu.

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Ślaskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok.

Amy Yuan (Chiny) - erhu (skrzypce chińskie) naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 4 lat, laureatka wielu nagród, absolwentka Centralnego Konserwatorium w Pekinie oraz Królewskiej Akademii w Londynie, współpracowała z Pekińską Orkiestrą Kameralną, Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, jako muzyk łączy tradycję chińską z muzyką klasyczną, występowała m.in. w Royal Albert Hall w Londynie, Birmingham Symphony Hall, Beijing Concert Hall.

Anna Krzysztofiak - guzheng, jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, Wykonuje muzykę na klawesynie,organach i violi da gamba, oraz na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedną z dwojga Europejczyków na świecie, grających muzykę nanguan, i jedyną taką osobą w Europie. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in.u Olgi Pasiecznik, Nicolas'a Parle, Mark'a Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Wang Xinxin, oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu przez trzy miesiące mogła studiować tradycyjną muzykę chińską w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Yi Zhe Seow (Ethan Seow, Singapur)- absolwent National University w Singapore, kontrabasista i skrzypek, pedagog, muzyk rozpoznawalny w Południowo- Wschodniej Azji, koncertował na ważniejszych festiwalach jazzowych w regionie m.in. World Youth Jazz Festival, Mosaic Festival, promotor łączenia tradycji z muzyką współczesną improwizowaną. Uczestnik kursów dla instrumentalistów prowadzonych przez Bena Streeta, Danilo Pereza, Kurta Rosenwinkla. Ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi muzykami z Malezji, Indonezji oraz Singapuru. Producent muzyczny, współautor wielu płyt z muzyką jazzową i etniczną.

WSTĘP WOLNY.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE