Reklama

Reklama

Profesor UMCS w Lublinie jednym z najczęściej cytowanych naukowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Proll / UMCS

Profesor UMCS w Lublinie jednym z najczęściej cytowanych naukowców - Zdjęcie główne

Profesor Jaco Vangronsveld | foto Bartosz Proll / UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prof. Jaco Vangronsveld z Katedry Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS, trzeci raz znalazł się na liście najczęściej cytowanych naukowców świata według bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2020.

Reklama

Profesor Jaco Vangronsveld zatrudniony jest na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Jest też liderem grupy badawczej Environmental Biology na Uniwersytecie w Hasselt, w Belgii. Profesor jest autorem 342 artykułów w renomowanych czasopismach z bazy JCR, 36 rozdziałów w książkach i wielu rtykułów. Jego praca naukowa jest doceniana na świecie, czego dowodem może być ogromna liczba cytowań jego prac - około 18 900. Przez to należy do grupy 1% najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

 

- Każdego roku Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) aktualizuje listę najczęściej cytowanych naukowców (Highly Cited Researchers) z całego świata. W rankingu brane są pod uwagę jedynie wysoko cytowane artykuły, czyli te, które znajdują się w 1 procencie cytowań w danej dziedzinie i roku publikacji, indeksowane w Web of Science Core Collection w ostatniej dekadzie - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

W tegorocznym zestawieniu, wyróżniono 6167 naukowców (ok. 0,1% wszystkich naukowców) z 21 dziedzin badawczych, reprezentujących 1200 instytucji z 60 krajów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE