Reklama

Reklama

Prezydent Lech Kaczyński będzie miał pomnik w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Prezydent Lech Kaczyński będzie miał pomnik w Lublinie - Zdjęcie główne

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie planowane jest wzniesienie pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pierwotnie miał stanąć w innym miejscu i na cokole były prezydent miał być z żoną, ale plan uległ zmianom.

Reklama

W porządku obrad na najbliższej (23 czerwca) sesji Rady Miasta Lublin znalazł się projekt uchwały w sprawie wzniesienia pomnika Pary Prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich. Para Prezydencka zginęła w wyniku katastrofy smoleńskiej w 2010 r.

Ich pomnik miałby stanąć na Placu Lecha Kaczyńskiego, który jest w pobliżu Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Uchwałę o zamierze postawienia pomnika podejmowano w 2018 roku. Teraz ma być ona zmieniona, tak aby był to pomnik tylko śp. prezydenta Kaczyńskiego - bez małożnki. Co więcej ma stanąć na terenie Skweru Arcybiskupa Józefa Życińskiego, który jest obok Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Z wnioskiem o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w tym zakresie wystąpił do prezydenta Miasta Lublin marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski – Członek Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Należy nadmienić, iż zaproponowana lokalizacja pomnika, tj. usytuowanie go na terenie Skweru Arcybiskupa Józefa Życińskiego w Lublinie, została ustalona m.in. poprzez uzgodnienia robocze z udziałem Wnioskodawcy - Marszałka Województwa Lubelskiego - czytamy w projekcie uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy