Reklama

Poznaliśmy program lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Poznaliśmy program lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność" to hasło, zaprezentowanego dziś w Muzeum Lubelskim, programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność” – to hasło zaprezentowanego dziś w Muzeum Lubelskim, programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości obejmują kluczowe dla miasta wydarzenia, które wpisały się w historię wolnej Polski. 

Program lubelskich obchodów ma charakter otwarty. Opiera się na na takich wydarzeniach, jak rola Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej czy powołanie przez ks. Idziego Radziszewskiego, pierwszej uczelni w niepodległej Polsce – Uniwersytetu Lubelskiego, czyli późniejszego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pamiętano też o Lubelskim Lipcu - serii strajków w Świdniku i Lublinie, które zapoczątkowały erę Solidarności. 

Już w dniach 8-9 czerwca odbędzie się Święto Patronalne KUL i Światowy Zjazd Absolwentów, a 21 lipca plenerowy koncert „Siła Kobiet” w ramach „Lubelskiego Lipca”. Z kolei we wrześniu będzie miała miejsce specjalna edycja Europejskiego Festiwalu Smaku, pt: „20-lecie międzywojenne”. W tym samym miesiącu w Centrum Kultury zagości Interaktywna wystawa „100 lat lubelskiej przedsiębiorczości”.

Zapraszamy do obejrzenia naszego video, tam poznacie szczegóły:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE