Reklama

Pomóżmy małej Amelce

Opublikowano:
Autor:

Pomóżmy małej Amelce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Amelia Dobek to dziewczynka z Lublina, która cierpi na nowotwór złośliwy oka. Jej rodzina prosi o pomoc, by nie doszło do najgorszego - usunięcia oka.

Chorobę u dziewczynki zdiagnozowano niecały miesiąc temu, 11 sierpnia. Dziwne znamię na oku zauważyli jej rodzice, którzy od razu udali się po pomoc medyczną. Lekarze orzekli że Amelia ma siatkówczaka – nowotwór złośliwy oka. Rodzice od razu podjęli działania, które mają uratować życie i zdrowie ich córki.

W międzyczasie Amelia jest leczona metodą chemioterapii, lecz pojawiają się komplikacje. Źle wkłuty zostaje wenflon, którzy przysparza jeszcze więcej cierpienia dziewczynce. Amelka może stracić oko ponieważ jest bardzo masywny wysięk do ciała szklistego. Są złe rokowania i brak perspektywy leczenia w Polsce. Dlatego rodzina decyduje się na leczenie dziewczynki w USA u dra Abramsa, najlepszego specjalisty na świecie, który może się pochwalić ponad 90% skutecznością leczenia tego typu przypadków. Doktor informuje rodziców, że stan oka Amelii jest bardzo poważny, a wysięk do ciała szklistego jest bardzo niebezpieczny. Lekarz zgadza się jednak leczyć dziewczynkę. Warunek: musi się ona zjawić jak najszybciej w USA. Siatkówczak jest bardzo podstępny i bardzo szybko narasta. Rodzice nabierają nadziei na życie i zdrowie dziewczynki i na utrzymanie przez nią wzroku. Problemem są jednak pieniądze...

Jeżeli ktoś z Czytelników chciałby pomóc dziewczynce, może przelać dowolną sumę pieniędzy na konto bankowe Fundacji Dzieciom \"Zdążyć z Pomocą\". Bank BPH S.A. Numer: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. Tytuł Przelewu: 29857 Dobek Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Chętni mogą też przekazać 1% podatku w najbliższym zeznaniu podatkowym. Wystarczy wskazać numer KRS 000003790, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać „29857 Dobek Amelia”. Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki, jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE