Reklama

Pomoc dla producentów i hodowców trzody chlewnej na obszarach ASF [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Pomoc dla producentów i hodowców trzody chlewnej na obszarach ASF [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zaznaczył, że rząd na bieżąco udziela pomocy rolnikom.


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie od 2016 roku wypłaciła rolnikom 18 mln złotych wsparcia. To skutek afrykańskiego pomoru świń, który dotknął wiele gospodarstw na terenie województwa lubelskiego. W ubiegłym roku wykryto 59 ognisk tej choroby.

Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zaznaczył, że rząd na bieżąco udziela pomocy rolnikom. Dyrektor oddziału ARiMR w Lublinie, Krzysztof Gałaszkiewicz powiedział, że na obecną chwilę wypłacono poszkodowanym około 18 mln złotych. W powiecie bialskim wypłacono hodowcom 9,5 mln złotych, w parczewskim 5,3 mln zł i w powiecie radzyńskim 2,6 mln zł.

Około 750 hodowców, którzy są objęci restrykcjami złożyło wnioski o rekompensaty, o łącznej wartości 2 mln zł. Są to odszkodowania przeznaczone osobom, które w wyniku pomoru zrezygnowały z utrzymywania trzody chlewnej. Wypłacono też 4,2 mln zł rolnikom, którzy postanowili zrestrukturyzować swoje gospodarstwa.

Agencje realizują programy radcowskie w związku z zaistniałą sytuacją. Informacje można uzyskać w przygotowanych do tego biurach powiatowych. Można również skorzystać z bezpłatnej infolinii czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7-21 pod numerem: 800 38 00 84.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE