Reklama

Policjanci zatrzymali oszusta

Opublikowano: pon, 18 kwi 2016 14:21
Autor: | Zdjęcie: Służba Więzienna / Internet

Policjanci zatrzymali oszusta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali w Kielcach 39 letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego. Oszust działając tzw. metodą \"na wnuczka\" i \"policjanta\" wyłudził od mieszkańców Lublina blisko 80 tys. zł.

39-latek doprowadzony został do prokuratury, a następnie został osadzony areszcie na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach tzw. recydywy. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Funkcjonariusze analizują wszystkie zgłoszenia dotyczące tego rodzaju przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie w naszym województwie.

W zeszłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Do zatrzymania doszło w jednym z kieleckich hoteli. Jak wynikało z ustaleń operacyjnych lubelskich policjantów 39 letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego miał na swoim koncie oszustwa popełnione metodą na tzw. „wnuczka i policjanta”. Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli blisko 20 tys. zł. Były to pieniądze pochodzące z przestępstwa.

39-latek został przewieziony do Lublina. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP udowodnili mu dokonanie w ostatnim czasie trzech takich oszustw w Lublinie. Straty na szkodę mieszkańców naszego miasta szacowane są na kwotę blisko 80 tys. zł Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a następnie do aresztu. Za oszustwo grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach tzw. recydywy.

Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Funkcjonariusze analizują wszystkie zgłoszenia dotyczące tego rodzaju przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie w naszym województwie.

Przy tej okazji po raz kolejny policja apeluje o ostrożność. Oszuści często podają się również za pracowników różnych firm i instytucji, ostatnio także za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny, oferują pomoc w trakcie prowadzonego postępowania.

Pamiętajmy, w żadnym przypadku funkcjonariusz Policji nie może żądać, ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie sprawy. W przypadku podobnych sytuacjach należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE