Reklama

Reklama

Pogotowie Opiekuńcze w Lublinie będzie rozdzielone na dwie mniejsze jednostki? Jutro głosowanie na sesji

Opublikowano: 14 października 2020 15:56
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay

Możliwe, że zamiast Pogotowia Opiekuńczego będą funkcjonować dwie placówki, a każda z 14 miejscami | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jutrzejszej (15 października) sesji Rady Miasta Lublin odbędzie się głosowanie nad uchwałą, która ma przeorganizować Pogotowie Opiekuńcze, tym samym rozdzielając je na dwie mniejsze jednostki.

Reklama

Pogotowie Opiekuńcze w Lublinie mieszczące się przy ul. Kosmonautów, jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu interwencyjnego dysponującą 30 miejscami dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systmie pieczy zastępczej, liczba dzieci umieszczonych w takiej placówce nie może być wyższa niż 30. Z początkiem przyszłego roku ulegnie to zmianie, bo liczba ta nie będzie mogłą przekroczyć 14. Stąd konieczność zmiany. 

 

Zgodnie z projektem uchwały z początkiem przyszłego roku Pogotowie Opiekuńcze zostanie przeogranizowane. Powstaną dwie odrębne placówki opiekuńczo-wychowawcze pod nazwwami: Interwencyjna Placówka Opieki nad Dzieckiem w Lublinie oraz Dom dla Dzieci „Przylądek” w Lublinie. W każdej placówce będzie 14 miejsc.  

 

Jednocześnie gmina może zapewnić wspólną obsługę, w szczególności administracyjną, finansową i organizacyjną jednostkom organizacyjnym gminy zaliczanym do sektora finansów publicznych. 

 

- Z uwagi na powyższe, proponuje się, żeby Interwencyjna Placówka Opieki nad Dzieckiem w Lublinie została jednostką obsługującą, zapewniającą wspólną obsługę także placówce opiekuńczo-wychowawczej Dom dla Dzieci „Przylądek” w Lublinie. Do zakresu obowiązków powierzonych przez Dom dla Dzieci „Przylądek” w Lublinie jednostce obsługującej należy: realizacja zadań głównego księgowego oraz obsługa finansowa, w tym rachunkowa i sprawozdawcza, administracyjna, organizacyjna i specjalistyczna - czytamy w projekcie uchwały. 

 

Zaproponowano też, żeby dyrektor Interwencyjnej Placówki Opieki nad Dzieckiem w Lublinie kierował Domem dla Dzieci „Przylądek” jako dyrektor tej placówki przy pomocy wyznaczonego wychowawcy, co jest możliwe. Z kolei pozostali pracownicy reorganizowanego Pogotowia Opiekuńczego będą od początku przyszłego roku odpowiednio do zajmowanego stanowiska, pracownikami Interwencyjnej Placówki Opieki nad Dzieckiem w Lublinie lub Domu dla Dzieci „Przylądek” w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.