Reklama

Podsumowanie akcji protestacyjnej w oświacie

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 13:06
Autor:

Podsumowanie akcji protestacyjnej w oświacie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Egzaminy ósmoklasistów dobiegają końca, przebiegły bez zakłóceń, planowo i z pełnym składem komisji egzaminacyjnych. Przystąpiło do nich 2 828 uczniów z 46 szkół podstawowych prowadzonych przez miasto.

Zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów kończących dany etap edukacji należy do Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Miasto, do którego zadań nie należy organizowanie egzaminów czy składów komisji egzaminacyjnych, zaangażowało się w pomoc dyrektorom szkół ze względu na dobro uczniów miejskich placówek. Do utworzenia komisji egzaminacyjnych przystąpili dyrektorzy szkół, niestrajkujący nauczyciele oraz nauczyciele z sektora oświaty niepublicznej. W każdej ze szkół udało się skompletować komisje egzaminacyjne na zasadzie wymiany nauczycieli pomiędzy placówkami.

Egzaminy gimnazjalne w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin w dniach 10-12 kwietnia odbyły się bez przeszkód i zakłóceń. Do egzaminów przystąpiło 2 507 uczniów z 26 szkół.  Mamy nadzieje, że egzaminy uczniów klas ósmych szkół podstawowych przeprowadzone zostaną również w spokojnej atmosferze, tak jak udało się to zorganizować w przypadku zakończonych już egzaminów gimnazjalnych.


W dniu 17 kwietnia akcja protestacyjna prowadzona jest w 82 z 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto (ok 53%). W dniu 8 kwietnia do strajku przystąpiło 110 placówek.

Strajkuje:

  • 36 z 38 szkół podstawowych (ok 97% szkół),
  • 15 z 24 zespołów szkół (ok.70%),
  • 11 liceów (100%),
  • 3 Ośrodki z 5,
  • 4 z 13 placówek innych (bursy, mdki, poradnie),
  • 13 z 64 przedszkoli (20 %),


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE