Reklama

Piotr Tomala nowym prezesem Polskiego Himalaizmu Zimowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: himalaisci.pl

Piotr Tomala nowym prezesem Polskiego Himalaizmu Zimowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Tomala - uczestnik zimowej wyprawy na K2 i szef lubelskiego Klubu Wspinaczkowego został nowym prezesem PHZ.

Wczoraj na ręce Polskiego Związku Alpinizmu, Jerzy Majer złożył rezygnację z pełnionej funkcji prezesa PHZ:

- Jest to wynik wcześniej podjętej przez Janusza decyzji, iż wraz z zakończeniem projektu Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018 przekaże on kierownictwo nad programem nowemu pokoleniu. W związku z rezygnacją Janusza Majera z funkcji szefa programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu odwołał kierownictwo PHZ w składzie: Janusz Majer - szef PHZ, Jerzy Natkański – zastępca – czytamy w oficjalnym komunikacie PHZ.

Nowym szefem programu został Piotr Tomala – współorganizator kilkudziesięciu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Zdobywca Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu.
Uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Brał udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat która została zorganizowana, by pomóc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Dodatkowo jest on szefem lubelskiego Klubu Wspinaczkowego.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE