Reklama

Piknik NATO w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Piknik NATO w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz szef wojewódzkiego sztabu wojskowego w Lublinie płk dypl. Piotr Chudzik zapraszają na ?Lubelski piknik z okazji szczytu NATO?, który odbędzie się w dn. 8-9 lipca 2016 roku w Lublinie. Wydarzenie objęte jest patronatem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

    Szczyt NATO to spotkanie najważniejszego gremium NATO - Rady Północnoatlantyckiej, w skład której wchodzą szefowie państw i rządów krajów członkowskich.


   Spotkania odbywają się co kilkanaście miesięcy, za każdym razem w innym państwie Sojuszu. Do tej pory zorganizowano 26 szczytów NATO. Decyzją wszystkich państw członkowskich w 2016 r. szczyt NATO odbywa się w Polsce.
Uczestniczące w obradach delegacje państw-członków NATO oraz państw partnerskich twierdzą, że szczyt NATO w Warszawie będzie historyczny i przełomowy.  Te słowa opisują wzajemne dążenie  wszystkich tych, którzy razem stanowią o sile Sojuszu. Ten wspólny cel oraz rozbudowa i ulepszenie narodowych zdolności obronnych każdego z państwa-sojusznika musi stać się gwarancją bezpieczeństwa dla każdego z członków NATO bez względu na jego geograficzne położenie.


   Wydarzeniami towarzyszącymi będą: transmisja TVP z wydarzeń ze szczytu NATO w Warszawie oraz atrakcje i pokazy przygotowane przez wojsko i służby mundurowe m.in.: stanowiska z lekkim i ciężkim sprzętem, uzbrojeniem i wyposażeniem, oznakowane pojazdy bojowe i specjalistyczne, „miasteczko” Straży Granicznej oraz „miasteczko” ruchu drogowego, dynamiczny pokaz wyszkolenia funkcjonariuszy, stanowiska promocyjne organizacji proobronnych.


  Polska, podczas szczytu NATO w Warszawie zabiegać będzie o jednakowy status bezpieczeństwa dla wszystkich członków NATOWschodnia flanka NATO powinna zostać wzmocniona w sposób skuteczny. Infrastruktura wojskowa  i obecność sojuszniczych sił powinny zostać rozmieszczone adekwatnie do wyzwań, którym stawiamy czoła.


Już dziś dzięki Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Premier Beacie Szydło, Ministrowi Spraw Zagranicznych Witoldowi Waszczykowskiemu oraz Ministrowi Obrony Narodowej Antoniemu Macierewiczowi wiemy, że na flance wschodniej znajdą się 4 grupy bojowe państw NATO, a dodatkowo w Polsce będzie jeszcze ulokowana ciężka brygada pancerna Stanów Zjednoczonych.


W programie pikniku m. in. :
8 lipca 2016 r.
godz. 10:00-12:00 Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 - odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej płk. Ryszardowi Kuklińskiemu z udziałem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych
- konferencja historyczna
godz. 17:00-19:00 Ogród Saski, Muszla Koncertowa
- oficjalne otwarcie pikniku – wojewoda lubelski
- koncerty pieśni patriotycznych – Orkiestra Wojska z Lublina, Zespół Wokalny funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu
- występy par tanecznych – Klub Tańca Towarzyskiego
- pokazy etiud kuglarskich i cyrkowych – Akademia Sztukmistrzów
 
9 lipca 2016
godz. 11:30- 17:00 Ośrodek „Słoneczny Wrotków”
 - oficjalne otwarcie festynu – wojewoda lubelski
- występy zespołów muzycznych
- występy par tanecznych i solistów
- występy orkiestry wojskowej z Zamościa
- występy Chóru Ziemi Zamojskiej Contra
- pokazy grupy rekonstrukcji historycznej Stowarzyszenia Szabli i Miecza

 Organizatorami przedsięwzięcia są Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie, przy współpracy lokalnych samorządów, służb i grup rekonstrukcyjnych.Źródło: UW LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE