Reklama

Pielęgniarki na zwolnieniach, lekarze z porozumieniem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wikimedia.org

Pielęgniarki na zwolnieniach, lekarze z porozumieniem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już ponad 130 pielęgniarek ze szpitala przy Alei Kraśnickiej w Lublinie poszło na zwolnienia lekarskie. Tymczasem w czwartek lekarze podpisali porozumienie z dyrekcją - informuje rzecznik placówki dr Andrzej Ciołko.

Rzecznik nie kryje, że sytuacja jest trudna. - W szpitalu zatrudnionych jest 660 pielęgniarek. Absencja 130 z nich powoduje, że nie przyjmujemy pacjentów na zabiegi planowe - mówi nasz rozmówca.

Panie są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Chcą 1000 złotowej podwyżki. Pracodawca proponuje pielęgniarkom zwykłym 129.50 zł, natomiast operacyjnym i anestezjologicznym 179.50, co nie satysfakcjonuje pracownic. Swoje niezadowolenie pielęgniarki wyrażają poprzez protest. Akcja ma pokazać w jakich warunkach wykonują swoje obowiązki. Przepełnione oddziały i pacjenci na korytarzach - to rzeczywistość, której przepracowane pielęgniarki muszą stawić czoło.

Od poniedziałku, na jednym tylko oddziale urologicznym liczba zabiegów "spada" do sześciu zaplanowanych. Niełatwo będzie to nadgonić. Z uwagi na braki kadrowe szpital stara się maksymalnie skrócić czas hospitalizacji pacjentów. Oczywiście jeśli pozwala na to stan zdrowia chorych. Na piątek zaplanowano rozmowy z protestującymi pielęgniarkami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE