Bieg Poland Business Run 2022 odbędzie się 4 września. Wśród beneficjentów jest m.in. pan Zdzisław z Lubelszczyzny, który 20 lat temu stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. Do tej pory poruszał się o kulach.
- Kiedyś usłyszałem, że przy mojej bardzo wysokiej amputacji nigdy nie będę chodził o protezie. A jednak dzięki Poland Business Run jest to możliwe! Odbyłem też specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Jaki jest obecnie mój największy cel? Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić - mówi pan Zdzisław.
Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm oraz pracownicy różnych działów i szczebli, w czasie zawodów, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, staną do jednej rywalizacji. Zawody odbędą się w formule biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły.
W tegorocznym biegu będzie można wziąć udział na dwa sposoby, czyli: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km. W Krakowie limit biegaczy wynosi 10 000 uczestników (2000 sztafet).
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Niepełnosprawni mogą starać się o pieniądze. Mogę je wydać np. na specjalistyczny sprzęt
- Zapisy wystartowały trzy dni temu, a mamy już ponad 5 tys.biegaczy na liście startowej biegu w Krakowie i tyle samo zapisanych na bieg wirtualny. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na zaangażowanie firm. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Impreza jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób. To ile osób uda się wesprzeć w tym roku, zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.