Reklama

Reklama

Lublin: Niepełnosprawni mogą starać się o pieniądze. Mogę je wydać np. na specjalistyczny sprzęt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Niepełnosprawni mogą starać się o pieniądze. Mogę je wydać np. na specjalistyczny sprzęt - Zdjęcie główne

Niepełnosprawni mogą starać się o pieniądze. Mogę je wydać np. na specjalistyczny sprzęt | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Można uzyskać indywidualne wsparcie finansowe dla osób niepełnosprawnych. Pieniądze można przeznaczyć np. na zakup sprzętu, kursu czy opłacenie opieki dla dziecka.

Reklama

Miasto Lublin przystąpiło do realizacji programu Aktywny Samorząd finansowanego ze środków PFRON. To program mający na celu zmniejszenie, bądź też wyeliminowanie barier ograniczających funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami.

- Jednym z głównych celów strategicznych Miasta Lublin jest zapewnienie mieszkańcom z niepełnosprawnościami dostępności do różnych sfer funkcjonowania w lokalnej społeczności zarówno w wymiarze społecznym, zawodowym, edukacyjnym, rekreacyjnym, jak i kulturalnym. Dzięki środkom pozyskanym z PFRON mamy możliwość szerszego realizowania działań na rzecz mieszkańców ze szczególnymi potrzebami. W ramach Programu Aktywny Samorząd można uzyskać m.in. pomoc finansową na kurs prawa jazdy kat. B, zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, zakup komputera i specjalistycznego oprogramowania, czy też zapewnić dziecku opiekę na czas pracy zawodowej. Spektrum dofinansowań w tym przypadku jest naprawdę szerokie, zachęcam do zapoznania się z zasadami naboru i aplikowanie przez osoby uprawnione - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Wnioski o dofinansowania przyjmowane są przez Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, znajdujący się przy ul. Zemborzyckiej 88-92. Wnioski do Modułu I Programu należy zgłosić od 1 marca do 31 sierpnia. Natomiast osoby starające się o wsparcie w ramach Modułu II składają wnioski dotyczące roku akademickiego 2021/2022 od 1 marca do 31 marca, a dla roku akademickiego 2022/2023 do 10 października.

Osoby, które mają podpis elektroniczny lub Profil Zaufany mają możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, w Systemie Obsługi Wsparcia przygotowanym przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Elektroniczne wnioskowanie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane. W przypadku Modułu I jest to dodatkowe 10 punktów w ocenie merytorycznej wniosku. Natomiast w Module II jest to jednorazowe zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 800 zł dla osób, które wniosek w systemie SOW składają po raz pierwszy. Osoby, które kolejny raz składają wniosek w systemie SOW mogą uzyskać zwiększenie dodatku do kwoty 300 zł.

Wnioski o dofinansowanie Modułu I i Modułu II można również składać w wersji papierowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej 88-92 na parterze do skrzynek zawieszonych na ścianie. Druki wniosków są dostępne pod adresem: www.mopr.lublin.eu, w systemie SOW oraz w siedzibie Działu ds. Osób Niepełnosprawnych MOPR w Lublinie.

Urząd Miasta ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne, rekomenduje załatwianie spraw drogą telefoniczną, pocztową, pocztą elektroniczną oraz przez skrzynkę podawczą e-PUAP, a przede wszystkim poprzez system SOW. Bezpośrednia obsługa mieszkańców prowadzona jest w pierwszej kolejności po uprzednim umówieniu wizyty w MOPR telefonicznie pod numerem telefonu 81 466 53 97 lub elektronicznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy