Reklama

Reklama

Lublin: Kultura ma być dostępna na niepełnosprawnych. Trwa ankieta

Opublikowano: wt, 21 wrz 2021 15:49
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Kultura ma być dostępna na niepełnosprawnych. Trwa ankieta - Zdjęcie główne

Kultura ma być dostępna na niepełnosprawnych. Trwa ankieta | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają badania, które mają ustalić na jakie problemy i ograniczenia napotykają osoby z niepełnosprawnościami, chcące uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w mieście. Służy do tego internetowa ankieta. Wyniki tego anonimowego badania będą podstawą do stworzenia standardów dostępności kultury.

Reklama

Przeprowadzenie badania potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Lublinie w zakresie uczestnictwa w kulturze, to działanie wynikające z realizowanego przez Miasto Lublin i Stowarzyszenie Otwieracz projektu "Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa”. Potem planowana jest rekrutacja członków grupy konsultacyjnej (10 osób z niepełnosprawnościami i /lub rodziców osób z niepełnosprawnościami) oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy wspólnie będą tworzyli zespół przygotowujący standardy dostępności oferty kulturalnej.
 
 
- Od kilku tygodni prowadzimy prace związane z projektem "Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa” realizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem "Otwieracz”. Jest to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Miasto na rzecz zwiększenia dostępności do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Aby projekt zakończył się sukcesem, niezbędna jest diagnoza potrzeb grupy docelowej. Dlatego zachęcamy osoby ze szczególnymi potrzebami oraz rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w badaniu i podzielenia się swoimi doświadczeniami - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Anonimowa ankieta skierowana jest do osób z niepełnosprawnością i do ich rodziców oraz opiekunów. Jej wypełnienie trwa około 15 minut. Ankieta będzie dostępna co najmniej do 15 października. Wszelkie pytania dotyczące badania należy kierować na adres: [email protected] lub wysyłać poprzez formularz na wyżej podanej stronie. Możliwy jest również kontakt telefoniczny lub poprzez aplikację WhatsApp pod numerem 512 812 468.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.