Reklama

Ostatni dzień składania deklaracji podatkowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Ostatni dzień składania deklaracji podatkowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zeznanie podatkowe za rok 2017 należy złożyć do dzisiaj, do godziny 23:59.


Zeznanie podatkowe za rok 2017 należy złożyć do dzisiaj, do godziny 23:59. Najłatwiej rozliczyć się elektronicznie, przez program do wypełniania zeznania PIT. Oczywiście nadal istnieje możliwość ręcznego wypełnienia i osobistego dostarczenia dokumentów do Urzędu Skarbowego. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że dziś kolejki do urzędów skarbowych będą duże, a program do składania PIT-u elektronicznie może być przeciążony.

W związku z powyższym urzędy skarbowe wysłużyły dziś godziny przyjęć. W większości przypadków będą otwarte do 18:00. Dokładne informacje zamieszczone są na stronach poszczególnych urzędów.

Osoby, które nie rozliczą się dziś do godziny 23:59 muszą liczyć się z odpowiedzialnością karno-skarbową. Podatnikowi, który zapomniał się rozliczyć, bądź uchyla się od tego obowiązku, grozi kara grzywny nawet do 720 stawek dziennych lub karze pozbawienia wolności.

Jeżeli będziemy składali PIT drogą elektroniczną i nie wygenerujemy poświadczenia przed upływem czasu przewidzianego na rozliczenie, nasza sytuacja będzie rozstrzygana indywidualna przez naczelnika Urzędu Skarbowego.

Do 22 kwietnia w naszym regionie wpłynęło około 600 tysięcy deklaracji. Jeśli uwzględnić formularze papierowe złożone, ale nie wprowadzone do systemu, odsetek rozliczeń to około 80 procent. Rośnie też liczba e-deklaracji. W tym roku 12 procent więcej niż w rozliczeniach ubiegłorocznych.

Kiedy otrzymamy zwrot podatku?
Zwrot podatku następuje zazwyczaj 3 miesiące po złożeniu deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Oznacza to, ze podatnicy, którzy zwlekali z rozliczeniem do końca kwietnia, pieniądze otrzymają nawet pod koniec lipca. Złożenie zeznania drogą elektroniczną teoretycznie powinno przyspieszyć tę czynność do 20 dni od odesłania PITu. Jednak praktyka jest różna i zazwyczaj ten czas jest znacznie dłuższy.
Terminy przedłużają się zazwyczaj z uwagi na natłok pracy w urzędzie skarbowym. W sytuacji gdy składamy korektę do zeznania, czas liczony jest od jej wpłynięcia do urzędu – co jest jednoznacznie z wydłużeniem się czasu oczekiwania.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE