Reklama

Ośmioletni Kamil \"studentem\" Politechniki Lubelskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: You Tube

Ośmioletni Kamil \"studentem\" Politechniki Lubelskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamil Wroński, 8-letni geniusz matematyczny z Lublina będzie rozwijał swoje zainteresowania naukami ścisłymi pod okiem nauczycieli akademickich. Zostanie również otoczony opieką psychologiczno-pedagogiczną.

Porozumienie określające współpracę na rzecz wszechstronnego rozwoju Kamila podpisane zostanie w środę 16 marca 2016 r. o godz. 10.00 w rektoracie Politechniki Lubelskiej pomiędzy: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Szkołą Podstawową nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i Politechniką Lubelską.

Kamil Wroński jest uczniem II klasy szkoły podstawowej. Interesuje się mechatroniką i robotyką. Jest ciekawy świata, lubi eksperymentować. Mając 4,5 roku wygrał konkurs na konstrukcję robota z klocków lego. W wieku 7 lat zbudował samochód, który potrafił odbijać się od przeszkód. Szybko zaczął mówić, ma bogaty zasób słów. Uwielbia czytać Harrego Pottera. Jest wnikliwym obserwatorem. Nie korzysta z Internetu, sam dostrzega zależności i trafnie formułuje wnioski.

Nauczyciele akademiccy Politechniki Lubelskiej pomogą Kamilowi w pogłębianiu jego zdolności matematycznych i informatycznych, natomiast naukowcy z UMCS będą czuwać nad jego rozwojem poznawczym, emocjonalnym i społecznym.

Zamierzamy stworzyć Kamilowi specjalne warunki odpowiadające jego możliwościom, a przede wszystkim potrzebom – mówi prof. Paweł Droździel, prodziekan ds. studenckich Wydziału Mechanicznego PL. - Dlatego najpierw przeprowadzimy diagnozę jego wiedzy, umiejętności i predyspozycji w zakresie przedmiotów ścisłych. Potem chcemy zaproponować chłopcu zarówno zajęcia indywidualne, aby oswoił się z uczelnią, jak też udział w ćwiczeniach z naszymi studentami kierunku mechatronika. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE