Reklama

Od niedzieli pojedziemy szybciej pociągiem z Lublina do Warszawy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Od niedzieli pojedziemy szybciej pociągiem z Lublina do Warszawy - Zdjęcie główne

Od poniedziałku zmiany w podróży z PKP. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od niedzieli o ok. 20 minut skróci się podróż pociągiem z Lublina do Warszawy. Krócej potrwa też podróż do Dęblina. Jednocześnie zostanie zamknięta jednotorowa linia kolejowa z Lublina do Łukowa.

Szybciej do Warszawy o 20 minut

 

Władze PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że od niedzieli (30 sierpnia) pasażerowie pociągów na trasie z Lublina do Dęblina będą mogli korzystać już ze wszystkich przebudowanych stacji i przystanków. Czas podróży z Lublina do Dęblina ma skrócić się o ok. 7 min, a z Lublina do Warszawy o ok. 20 min. Pociągi na 70 km odcinku pojadą po dwóch nowych torach z nową siecią trakcyjną i urządzeniami sterowania. 

 

Poza tym, zakończył się kolejny etap prac na linii Lublin – Warszawa w województwie lubelskim. Oznacza to, lepszy dostęp do pociągów oraz szybsze i wygodniejsze przejazdy pociągiem z Lublina do Dęblina i dalej do Warszawy.

 

Lepszy dostęp do pociągów

 

Między Lublinem a Dęblinem na ponad 70-kilometrowym odcinku linii, obok przejeżdżających pierwszym nowym torem pociągów, przygotowywany jest do jazdy drugi tor. Pasażerowie skorzystają też z usytuowanych obok niego peronów na 15 stacjach i przystankach. Na peronach będą, wiaty, ławki oraz oznakowanie i gabloty z informacją pasażerską. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania dogodne dojście się zapewnią pochylnie i przejścia podziemne w Dęblinie, Puławach, Nałęczowie, Motyczu, Lublinie Zachodnim.

 

Nowe wiadukty, mosty i przejazdy

 

Na dwutorowym odcinku Lublin – Dęblin ułożono łącznie 141 km torów i zamontowano 161 rozjazdów. Przygotowana jest nowa sieć trakcyjna. Pociągi pojadą przez zmodernizowane 7 mostów i 5 wiaduktów oraz dwadzieścia mniejszych obiektów inżynieryjnych. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa zmodernizowano 14 przejazdów i przejść kolejowo-drogowych, które zyskały nową sygnalizację świetlno-dźwiękową i rogatki, m.in. w: Puławach, Końskowoli, Klementowicach, Sadurkach i Motyczu. Testowane i sprawdzane są urządzenia przejazdowe.

 

Na stacji Lublin inwestycja PLK ma zwiększyć komfort obsługi podróżnych. Pasażerowie mogą już korzystać z nowego peronu nr 3 i jednej krawędzi peronu nr 2. Budowana jest druga krawędź peronu nr 2 oraz nowy wyższy peron nr 1. Postępuje przebudowa ostatniego odcinka przejścia podziemnego między peronem nr 2 a dworcem. Gotowe są 2 szyby windowe na peronach nr 2 i 3. Po zakończeniu prac stacja Lublin Główny będzie w pełni dostępna dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 

 

Na czas budowy nowych peronów, ze względów bezpieczeństwa, na stacji wprowadzona została zmieniona organizacja dojść na perony. Droga jest oznakowana.

 

Bezpieczne kursowanie pociągów z Lublina w kierunku Warszawy zapewnią m.in. przebudowywane wiadukty kolejowe nad ul. Diamentową i przy Drodze Męczenników Majdanka oraz mosty nad Bystrzycą i Czerniejówką. Ich konstrukcje gwarantują m.in. sprawne przejazdy cięższych składów.

 

Do Łukowa tylko autobusem 

 

W poniedziałek (31 sierpnia) zostanie zamnięta jednotorowa linia kolejna z Lublina do Łukowa przez Lubartów i Parczew, bo zacznie się przebudowa odcinka Lubartów-Parczew i peronu w Ciecierzynie. Tego dnia pociągi będa jeździć do 8.00. potem będą kursować aubusy zastępcze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE