Reklama

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja w Lublinie [AKTUALIZACJA WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja w Lublinie [AKTUALIZACJA WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś obchodzimy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W Lublinie obchody święta rozpoczęły się już o 8:30.


O godzinie 8:30 zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 maja na Pl. Litewskim. Następnie w Trybunale Koronnym radni spotkali się na uroczystej sesji Rady Miasta, a w katedrze lubelskiej odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.
Główne obchody w tym roku odbyły się na Placu Zamkowym. Tam odegrano hymn państwowy oraz uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt. Odbył się też apel pamięci oraz oddano salwę honorową. Następnie odbyła się defilada kompanii honorowych, jazdy w mundurach historycznych oraz pojazdów historycznych.
O godzinie 12:45 zatańczono poloneza, który poprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.Ostatnim punktem obchodów był Festyn Trzeciomajowy, którego organizatorem był Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Prezydent Miasta Lublin.
Mieszkańcy Lublina wspólnie śpiewali polskie pieśni patriotyczne. Chętni mogli też wziąć udział nauce tańców narodowych. Dodatkowo można było podziwiać wystawę sprzętu służb mundurowych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE