Reklama

Nowy spektakl Daniela Adamczyka: Bajki Wilde – o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach

Opublikowano: śr, 8 maj 2019 14:35
Autor: | Zdjęcie: Centrum Kultury w Lublinie

Nowy spektakl Daniela Adamczyka: Bajki Wilde – o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dziś premiera!

Adaptacja Daniela Adamczyka to szkatułkowa kompilacja wybranych bajek Wilde’a i jednocześnie pierwsza w Polsce próba ujęcia kilku utworów pisarza w jednym spektaklu.

Reżyser wziął na warsztat wybrane bajki irlandzkiego pisarza, które nie są tak znane, jak inne jego dzieła, jednak wywierają duże wrażenie na każdym, kto się z nimi zetknie. To wzruszające utwory pisane oryginalnym językiem o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości i chciwości. W tym odwiecznym konflikcie tkwi prawda i siła, a wraz z nimi – morał.

Artyści przenoszą akcję opowieści daleko w przyszłość, odkrywając ich ponadczasowość i podkreślając niezniszczalny charakter prawd ludzkiej natury. W spektaklu wykorzystującym kilka form wypowiedzi (teatr lalkowy, aktora, przedmiotu czy teatr cieni), podążymy w podróż za niesforną Jaskółką o dobrym sercu, poznamy historię pewnego Olbrzyma Ludojada i Samoluba, a przy okazji wylecimy w powietrze razem z Plejadą Kolorowych Rakiet. Osią spajającą baśnie będzie grupa przyjaciół, narratorów, przybyłych do nas z tajemniczego miejsca, o którym wiemy jedno – jest ono dzikie.

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie

czytaj więcej

Bajki Wilde – o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach
(premiera)
8 czerwca, godz. 17:00
Sala Andersena w Centrum Spotkania KulturUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE