Reklama

Reklama

Nowe place, skwery i wybiegi dla psów na lubelskim Czechowie i Sławinie? Radny Bubicz ma pomysł

Opublikowano: ndz, 21 mar 2021 13:40
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Nowe place, skwery i wybiegi dla psów na lubelskim Czechowie i Sławinie? Radny Bubicz ma pomysł - Zdjęcie główne

Zdaniem radnego Marcina Bubicza brakuje terenów na Czechowie i Sławinie, na których możnaby stworzyć np. park lub skwer | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Bubicz skierował zapytanie do prezydenta, czy Miasto zamierza kupić grunty na Czechowie i Sławinie. Jego zdaniem w tych dzielnicach nie ma wystarczającej ilości terenów, by stworzyć np. skwery, place, parki i wybiegi dla psów.

Reklama

Radny Marcin Bubicz (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) do władz miasta skierował interpelację w sprawie zakupu gruntów i nieruchomości na potrzeby Miasta Lublin na terenie dzielnic Czechów i Sławin. Na wstępie zaznaczył, że te dzielnice są jednymi z najprężniej rozwijających się w mieście. 

- Nowe osiedla mieszkaniowe, remonty dróg i ulic, nowoczesne placówki oświatowe i obiekty sportowe to tylko kilka przykładów wskazujących, jak ogromny potencjał drzemie w tych dwóch dzielnicach. Wspólnie z Radami Dzielnic podejmujemy także działania dotyczące terenów zielonych, terenów rekreacji oraz wypoczynku na naszych osiedlach - napisał Marcin Bubicz.

Jako problem wskazał niewielką ilość gruntów, stanowiących własność Miasta Lublin, na których zrealizować można byłoby takie przedsięwzięcia jak np.: zielony skwer, plac, park czy wybieg dla psów.

- Powyższe dotyczy także braku nieruchomości budynkowych, w których można byłoby podjąć działalność kulturalną, czy chociażby dzałalność społeczną (w tym na potrzeby seniorów Miasta Lublin) – a takich miejsc, jak domy kultury i placówki opieki nad starszymi, brakuje w obu dzielnicach - wyjaśnia dalej radny.

Przypomniał, że w uchwała o miejskim budżecie, którą Rada Miasta Lublin przyjęła w grudniu zeszłego roku, przewiduje 10 300 000 zł. na wykup gruntów i nieruchomości. Dodał, że niektóre z zadań zostały wymienione wprost w zakresie rzeczowym tego rozdziału w Uchwale Budżetowej.

Na koniec interpelacji Bubicz zadał kilka pytań: czy Miasto planuje wykup gruntów lub zakup nieruchomości budynkowych w dzielnicach Czechów Północny i Czechów Południowy, czy Lublin przewiduje możliwość wykupu gruntów lub zakup nieruchomości budynkowych na Sławinie, czy idea przeznaczenia wykupionego gruntu pod zielone lub rekreacyjne zagospodarowanie, jak np.: zielony park, skwer lub wybieg dla psów znajduje poparcie prezydenta miasta? Oprócz tego chce wiedzieć czy inicjatywa zakupu nieruchomości budynkowej pod działalność kulturalną lub działalność społeczną (w tym senioralną) jest pozytywnie oceniana przez prezydenta, ile środków zgodnie z uchwła budżetową zostało już rozdysponowane (stan na marzec 2021 roku) i jaki planowany jest poziom ich dalszego wykorzystania do końca tego roku. Zapytał również czy w ramach tej puli środków Miasto Lublin może zaplanować i zadysponować część środków na wykup gruntów w dzielnicy Sławin oraz dzielnicy Czechów?

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.