Reklama

Nie będzie dodatkowego przejścia dla pieszych na lubelskiej Kalinowszczyźnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nie będzie dodatkowego przejścia dla pieszych na lubelskiej Kalinowszczyźnie - Zdjęcie główne

Nie będzie dodatkowego przejścia dla pieszych na Kalinowszczyźnie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta nie wyznaczy przejścia dla pieszych, o które prosili mieszkańcy ul. Niepodległości. Powodem są m.in. przepisy drogowe i konieczność likwidacji miejsc postojowych.

Chcą zebry przez Niepodległości

 

Z prośbą o wyznaczenie przejścia dla pieszych w dzielnicy Kalinowszczyzna do prezydenta Krzysztofa Żuka, zwrócił się radny Adam Osiński (klub radnych Krzysztofa Żuka). 

 

- W związku z interwencjami mieszkańców Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Motor", zwłaszcza osiedli im. I. Daszyńskiego i Niepodległości ponawiam prośbę o wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Niepodległości w obrębie budynków Niepodległości 13 i 22 - napisał Adam Osiński. 

 

 

Zdaniem radnego wyznaczenie przejścia znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci chodzących do szkół w tej okolicy np. Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich przy u ul. Tumidajskiego. 

 

Zbyt blisko do przejścia

 

W imieniu prezydenta odpowiedział jego zastępca - Artur Szymczyk, który na początku wyjaśnił, że wybór miejsca wyznaczenia przejścia dokonuje się po przeprowadzeniu analizy warunków drogowych i ruchowych oraz możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczetnikom ruchu, uwzględniając w szczególnośi źródła i cele ruchu pieszych, kierunki, natężenie ruchu i geometrię drogi.

 

Zaznaczył, że obecnie istniejące przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości wyznaczone są zgodnie z przepisami i przy skrzyżowaniach w miejscach gdzie chodzi najwięcej osób. 

 

Poza tym poinformował, że w trakcie przeprowadzonej analizy stwierdzono, że wyznaczenie przejścia we wskazanym przez radnego miejscu, będzie niezgodne z przepisami. Zgodnie z nimi odległość między przejściami na drogach jednojezdniowych w terenie zabudowanym powinna być nie mniejsza niż 100 metrów. 

 

 

- Lokalizacja przejścia we wskazanym miejscu w odległości 60 i 80 m od istniejących jest niezasadna, szczególnie gdy przejścia i źródła ruchu połączone są ciągami pieszymi. Poandto obecne istniejąca infrastruktura w terenie jak zjazd, zatoki postojowe uniemożliwiają wyznaczenie przejścia bez dokonywania zmian w jego otoczeniu - odpisał Artur Szymczyk. 

 

Przejście kosztem parkingu

 

Dodał też, że zgodnie prawem o ruchu drogowym zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu i w odległości do 10 metrów przed i za przejściem. Do tego wyznaczenie przejścia w tym miejscu wiązałoby się z likwidacją co najmniej sześciu miejsc postojowych i korektą istniejącgo zjazdu przez jego przesunięcie. Konieczne byłoby też wykonanie dojść do tego przejścia. 

 

- Reasumując, nie jest planowane wyznaczenie dodatkowego przejścia da pieszych w ciągu ul. Niepodległości - podsumował Artur Szymczyk. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE