Reklama

Reklama

Na Katolickim Uniwersytycie Lubelskim będzie międzynarodowy kierunek. Studenci pojadą do Bośni i Hercegowiny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Na Katolickim Uniwersytycie Lubelskim będzie międzynarodowy kierunek. Studenci pojadą do Bośni i Hercegowiny - Zdjęcie główne

Na Katolickim Uniwersytycie Lubelskim będzie międzynarodowy kierunek. Studenci pojadą do Bośni i Hercegowiny | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego powstanie nowy kierunek międzynarodowy w ramach współpracy z uczelnią w Bośni i Hercegowinie. Dzięki temu polscy studenci będą mogli uczyć się w Sarajewie.

Reklama

Nowy, międzynarodowy kierunek

 

Katolicki Uniwersystet Lubelski Jana Pawła II otworzy pierwszy kierunek studiów międzynarodowych we współpracy z zagraniczną uczelnią. Uczelnia dostała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie wspólnych studiów II stopnia  na  kierunku bioanalitycal Technologies. Studia będą prowadzone w języku angielskim i zaczną się w październiku przyszłego roku na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu.

 

Nowy kierunek został przygotowany w ramach projektu KATAMARAN Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Będzie prowadzony wspólnie z International University of Sarajevo. Przygtowano 20 miejsc - po połowie w Polsce oraz w Bośni i Hercegowinie. Studenci KUL co najmniej jeden semestr będą uczyć w Sarajewie, a do Lublina na zajęcia na KUL przyjadą ich rówieśnicy z Sarajewa. Absolwenci dostaną dyplomy obu uniwersytetów. 

 

Obie uczelnie dadzą coś od siebie

 

KUL wnosi do projektu nowoczesne laboratoria, a uniwersytet z Sarajewa m.in. rozwiązania z obszaru  machine learning i design thinking. 

 

- Znaczna część zajęć będzie prowadzona przez praktyków z długoletnim doświadczeniem, a atutem nowego kierunku będzie duża ilość zajęć praktycznych realizowanych m.in. w przedsiębiorstwach z branży farmaceutycznej czy biomedycznej, które będą mogły odbywać się również za granicą, m.in. w Bośni i Hercegowinie” – mówi dr Radosław Mencfel, adiunkt katedry Fizjologii Zwierząt i Toksykologii w Instytucie Nauk Biologicznych KUL.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE