reklama
reklama

Monika Pawłowska z powrotem posłanką. Media: Posłowie PiS zbojkotowali uroczystość ślubowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Monika Pawłowska z powrotem posłanką. Media: Posłowie PiS zbojkotowali uroczystość ślubowania - Zdjęcie główne

Monika Pawłowska | foto Dominika Polonis

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Monika Pawłowska została już oficjalnie posłanką i chce dołączyć do klubu parlamentarnego PiS. Przejęła mandat po Mariuszu Kamińskim.
reklama

Monika Pawłowska złożyła w środę (6 marca) ślubowanie w Sejmie. Tym samym obejmuje mandat poselski po Mariuszu Kamińskim, który został skazany. Zastąpi go w niższej izbie parlamentu.

- Posłowie PiS zbojkotowali uroczystość ślubowania i nie pojawili się na sali - poinformował portal Onet.pl - Prawo i Sprawiedliwość uważa, że będzie ona 461. posłem na Sejm, gdyż zdaniem PiS Kamiński jest czynnym posłem.

Pawłowska na przyjęcie mandatu zdecydowała się w lutym. Zapowiadała też, że chce dołączyć do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

 - Czuję się członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście po ślubowaniu będę chciała przystąpić do klubu - mówiła jeszcze w lutym Monika Pawłowska,

Dodała, że jeżeli nie zostanie przyjęta do klubu PiS, zostanie posłanką niezrzeszoną.

- Pani Monika Pawłowska przyjęła 461. nielegalny mandat, mandat, którego de facto i de iure nie ma (vide art. 96 Konstytucji). W związku z powyższym, jako PiS nie możemy jej przyjąć do naszego klubu parlamentarnego - napisał z kolei na platformie X (dawniej Twitter) rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek.

Monika Pawłowska pochodzi z Ryk w województwie lubelskim. W przeszłości należała do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2014 roku otwierała dęblińską listę kandydatów koalicji SLD Lewica Razem do rady powiatu ryckiego, jednak nie uzyskała mandatu. W 2015 r. wycofała się z działalności partyjnej. W 2019 r. zaangażowała się działalność polityczną w ramach partii Wiosna i została jej koordynatorką w województwie lubelskim. W tym samym roku bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku uzyskała mandat posłanki na Sejm RP IX kadencji. Kandydowała z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (w ramach porozumienia partii lewicowych), W 2019 r. została wybrana na wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Lewicy. W 2021 r. opuściła klub i Wiosnę, przechodząc do Porozumienia i zostając posłanką niezrzeszoną. Również w 2021 r. poinformowała o opuszczeniu Porozumienia i została posłanką niezrzeszoną. Dzień później poinformowała o przystąpieniu do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, a później została również członkinią tej partii.

W 2023 r. Pawłowska startowała z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych z okręgu chełmskiego w województwie lubelskim. Nie uzyskała jednak poselskiej reelekcji. - Osiągnęła jednak dopiero ósmy wynik na liście PiS, a posłów tej partii z okręgu chełmskiego dostało się do Sejmu siedmiu. Pawłowska zatem jest kolejna po Kamińskim do objęcia mandatu - informowała jakiś czas temu Wirtualna Polska.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama