Reklama

Reklama

Lepsze oświetlenie na lubelskim Czechowie w I półroczu 2021? To propozycja radnego Brzozowskiego

Opublikowano: sob, 5 gru 2020 16:04
Autor:

Lepsze oświetlenie na lubelskim Czechowie w I półroczu 2021? To propozycja radnego Brzozowskiego - Zdjęcie główne

O modernizację oświetlenia wnioskuje radny miejski - Stanisław Brzozowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O modernizację oświetlenia drogowego na Czechowie w pierwszej połowie przyszłego roku, poprosił Stanisław Brzozowski - radny miejski. Zaproponował odmalowanie słupów i wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne.

Reklama

Stanisław Brzozowski (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Żuka poruszył sprawę modernizacji oświetlenia drogowego na Czechowie.

- W związku z aktualnym stanem oświetlenia drogowego w ul. Chodźki na odcinku od al. Smorawińskiego do ul. Czapskiego wraz z oświetleniem odcinka ul. Czapskiego od ul. Chodźki do ul. Szeligowskiego - bardzo mocno wyblakniętych i powoli obdrapanych z farby slupów oświetleniowych oraz starych, ponad 20 letnich opraw oświetleniowych (z czasów budowy ówczesnego centrum handlowego „Real") - wnoszę o zaplanowanie i wykonanie w pierwszej połowie 2021 r. modernizacji tego fragmentu oświetlenia analogicznie jak w roku ubiegłym wykonano na odcinku ul. Szeligowskiego (od ul. Północnej do al. Smorawińskiego) - wyjaśnia Stanisław Brzozowski, dodając, że chodzi o odmalowanie słupów na czarny kolor i wymianę opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne typu LED. 

Podkreślił, że ze wszystkich stron do wskazanych przeze niego do modernizacji odcinków ul. Chodźki i ul. Czapskiego, przylega nowe oświetlenie. Nowe jest zmodernizowane już na technologię opraw typu LED. Znajduje się ono w al. Smorawińskiego (odcinek od ul. Szeligowskiego do ul. Chodźki i dalej w kierunku ul. Bursaki), ul. Chodźki (odcinek od ul. Czapskiego w kierunku ul. Związkowej) i ul. Szeligowskiego (odcinek od al. Smorawińskiego do ul. Związkowej).

Zaznaczył również, że medialnych infromacji wie, że  miasto planuje większe, systematyczne prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego. Mimo to, Jego zdaniem ze względu na wiek, stan instalacji i otoczenie należałoby wykonać na odcinkach ul. Chodźki i ul. Czapskiego, prace wcześniej - w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji oświetlenia.

- Dlatego też bardzo proszę jak na wstępie o zaplanowanie i zlecenie niezbędnych robót w tym zakresie jak najszybciej, z terminem realizacji (i co za tym idzie płatności) wyznaczonym na połowę przyszłego roku - podsumowuje radny.

Odpowiedzi jeszcze nie ma. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy