Reklama

Reklama

Miasto naprawia uliczne oświetlenie w lubelskiej dzielnicy Rury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miasto naprawia uliczne oświetlenie w lubelskiej dzielnicy Rury - Zdjęcie główne

O poprawę oświetlenia ulicznego przy ul. Nadbystrzyckiej i Zakole zawnioskował radny miejski Stanisław Brzozowski (PiS)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Stanisław Brzozowski zawnioskował do władz miasta o poprawę oświetlenia ulicznego przy ul. Nadbystrzyckiej i Zakole (dzielnica Rury). W odpowiedzi Miasto poinformowało, że naprawy zostały uwzględnione.

Reklama

O naprawę oprawy oświetleniowej na słupie nr 16 przy ul. Nadbystrzyckiej i korekty przy ul. Zakole (ulica równoległa do ul. Wapienniej i za akademikami Politechniki Lubelskiej), w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina zwrócił się radny Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość). Jeszcze w sierpniu wystąpił z podobną interpelacją, w której poprosił o montaż dodatkowej oprawy oświetleniowejna jednym ze słupów energetyczno-oświetleniowym w tej okolicy. Na początku września otrzymał odpowiedź. Okazało się, że ze względu na konieczność realizacji szeregu istotnych prac dotyczących oświetlenia oraz biorąc pod uwagę aktualną kondycję finansową Gminy nie jest możliwa realizacja Jego wniosku.

 

Teraz w nawiązaniu do wrześniniowej odpowiedzi, poprosił o zgłoszenie do spółki PGE Dystrybucja S.A., że jeden z punktów świetlnych będących na jej stanie tj. oprawa na slupie energetyczno-oświetleniowym nr 16 przy ul. Nadbystrzyckiej od dłuższego czasu nie świeci i wymaga naprawy.

 

- Jednocześnie proszę wraz z tym zgłoszeniem przekazać, aby Spółka skorygowała błędnie obecnie nakierowany wysięgnik tj. obróciła go w stronę ul. Zakole przywracając w tym miejscu niezbędne oświetlenie - napisał Stanisław Brzozowski. 

 

Radnemu odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

 

- W wyniku przeprowadzonych przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ustaleń PGE Dystrybucja S.A. zobowiązała się wykonać postulowane przez Pana Radnego prace do dnia 20 listopada 2020 r. - poinformował Artur Szymczyk. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE