Reklama

Metodą "na policjanta" wyłudzili ponad milion złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Metodą "na policjanta" wyłudzili ponad milion złotych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn w przedziale wiekowym 20-32 lat oraz 29-letnią kobietę podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami. Kwota wyłudzonych przez nich pieniędzy szacowana jest na ponad milion złotych.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn w przedziale wiekowym 20-32 lat i 29 letnią kobietę. Dziania prowadzone były na terenie woj. mazowieckiego i Podkarpacia. Policyjna realizacja to efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów z KWP w Lublinie i Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Postępowanie dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw metodą na „policjanta”. Oszuści wykorzystywali empatię pokrzywdzonych osób. Informowali o wypadku członka rodziny i sugerowali pomoc w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Osoby pokrzywdzone przekazywały pieniądze sądząc, że pomagają swoim bliskim.

Grupa działała na terenie Polski oraz Słowacji. Część osób zajmowała się odbieranie gotówki bezpośrednio od pokrzywdzonych. Pozostali, jako „kurierzy” organizowali jej przekaz do będących wyżej w hierarchii osób. Gotówka pochodząca z przestępstw trafiała do organizatorów ukrywających się poza granicami RP.  Pokrzywdzone osoby z naszego województwa pochodzą z powiatów łukowskiego, lubartowskiego oraz zamojskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE