Reklama

Marcin Wroński laureatem konkursu "Złoty Pocisk"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: http://literackiwoodstock.pl

Marcin Wroński laureatem konkursu "Złoty Pocisk" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Wroński na Warszawskich Targach Książki odebrał statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych. Jury doceniło "Czas Herkulesów" - dziewiątą publikację z cyklu o przygodach Komisarza Maciejewskiego.

Marcin Wroński - znany i lubiany pisarz z Lublina, został laureatem konkursu "Złoty Pocisk". Twórca postaci Komisarza Maciejewskiego i jego pasjonujących przygód został uhonorowany w kategorii "Najlepszy Kryminał Historyczny Roku". Jury przypadła do gustu dziewiąta publikacja z serii retro-kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim - "Czas Herkulesów". Podczas gali na  Warszawskich Targach Książki Marcin Wroński odebrał statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych. Galę poprowadziła Karolina Korwin-Piotrowska. Przypomnijmy, że w tej edycji do konkursu, w kategorii Kryminał Historyczny, zgłoszono 13 książek.

Marcin Wroński zadebiutował 25 lat temu. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych autorów powieści kryminalnych. Rozgłos przyniosła mu seria kryminałów o komisarzu Maciejewskim. Jest laureatem m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru.

Konkurs „Złoty Pocisk" powstał w celu popularyzowania autorów i literatury kryminalnej. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszej powieści kryminalnej w czterech kategoriach: Najlepsza polska powieść kryminalna 2017 (statuetka oraz nagroda 5.000 zł), Najlepsza zagraniczna powieść kryminalna 2017 (nagroda honorowa - statuetka), Najlepszy polski kryminał historyczny 2017 (statuetka oraz nagroda 3.000 zł), Nagroda publiczności (nagroda honorowa - statuetka).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE