Reklama

Lublinianie grillują - arcybiskup udziela dyspensy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Lublinianie grillują - arcybiskup udziela dyspensy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polacy pokochali grillowanie. Wielka majówka to dla większości rozpoczęcie sezonu. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje.


Polacy pokochali grillowanie. Wielka majówka to dla większości rozpoczęcie sezonu. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Odsetek osób spędzających w ten sposób czas wolny rośnie, może nie w postępie geometrycznym, ale z roku na rok o kilka punktów procentowych.Tegoroczna wielka majówka jest wyjątkowo długa. Dodatkowo zahacza o piątek, czyli dzień, w którym, w kościele katolickim obowiązuje post jakościowy. To oznacza, że teoretycznie większość Polaków powinna powstrzymać się od jedzenia mięsa. Niestety z zachowaniem postu podczas grillowej majówki mamy problem. Bo co włożyć na ruszt, skoro grillowanie kojarzy się nam przede wszystkim z karkówką, kiełbasą i kaszanką.

Z pomocą wiernym archidiecezji lubelskiej, a także ich gościom, pospieszył metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik. Jak informuje Kuria Metropolitalna, hierarcha udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 4 maja 2018 r.. Dyspensa obowiązuje wszystkich wiernych Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie. Abp Budzik zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

Dodajmy, za portalem www.dlahandlu.pl, że Polacy zazwyczaj grillują z rodziną (81%), ale także ze znajomymi (70%). Najczęściej w ogrodzie lub na działce swojej lub bliskich (87%). Zdecydowana większość Polaków (92%) organizuje grilla spontanicznie, bez żadnej specjalnej okazji, traktując go po prostu jako spotkanie z bliskimi. Możliwość spędzenia czasu z rodziną i znajomymi jest z tym, co lubimy w grillu najbardziej (62%).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE