Reklama

Reklama

Lublin: ZTM chce koordynować rowery miejskie. Zdecydują radni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: ZTM chce koordynować rowery miejskie. Zdecydują radni - Zdjęcie główne

Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy Zamku Lubelskim | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie chce koordynować system Lubelskiego Roweru Miejskiego. Zgodę na to muszą wyrazić radni.

Reklama

W czwartek (23 czerwca) w trakcie sesji Rada Miasta Lublin będzie głosować nad zmianą uchwały w zakresie rozszerzenia kompetencji statutowych Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. ZTM pełni w imieniu Gminy Lublin rolę organizatora i zarządcy komunikacji miejskiej. W wyniku zmiany uchwały koordynowałby system Lubelskiego Roweru Miejskiego, jako uzupełnienie publicznego transportu zbiorowego.

- Rower miejski stanowi uzupełnienie systemu publicznego transportu zbiorowego oraz ekologiczną alternatywę dla samochodu. Lublin od zawsze stawia na ekologię i elektromobilność, a nasze działania mają na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Proponowana zmiana zintegruje, śladem innych miast w Polsce, podsystem roweru miejskiego z komunikacją miejską. Możliwe będzie także rozważenie wprowadzenia bonusów dla pasażerów komunikacji miejskiej, którzy będą chcieli skorzystać także z Lubelskiego Roweru Miejskiego - mówi Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W mieście powstają węzły przesiadkowe i zespoły przystanków przesiadkowych, które integrują różne formy transportu w tym np. autobusy, trolejbusy i rowery. Takie obiekty są zarządzane przez ZTM i zamontowano przy nich stojaki rowerowe i zadaszone wiaty. Przy węzłach przesiadkowych jest łącznie 50 stojaków rowerowych. Z kolei w ramach przebudowy zespołów przystanków przesiadkowych ustawiono 138 stojaków rowerowych i 5 stacji naprawy rowerów. - Z uwagi na to, również w aspekcie infrastrukturalnym, pozwoli to na lepszą koordynację obu elementów systemu, tj. komunikacji miejskiej i roweru miejskiego - informuje ZTM w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy