Reklama

Reklama

Lublin: Zbliża się Polonijny Kongres Dziennikarzy Obywatelskich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Zbliża się Polonijny Kongres Dziennikarzy Obywatelskich - Zdjęcie główne

Kongres organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół KUL w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadchodzi Polonijny Kongres Dziennikarzy Obywatelskich w ramach którego planowane są spotkania z dziennikarzami, językoznawcą i fotografem. Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół KUL w Lublinie.

Reklama

Towarzystwo Przyjaciół KUL w Lublinie od czerwca realizuje projekt Akademia Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich, czyli 400 godzin szkoleń dla uczestników z piętnastu krajów świata.

- Miejsce nie ma jednak znaczenia, bo za pośrednictwem internetu, połączył się świat. Finałem będzie Kongres Dziennikarzy Obywatelskich (15-25 listopada) z udziałem gości specjalnych: prof. Jerzego Bralczyka, Magdaleny Wolińskiej- Riedi, Rafała Stańczyka, Sławomira Wróbla oraz fotografa Maksa Strzeczkowskiego. Spotkania online są otwarte - informuje Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.

Kongres odbędzie się w dniach 15 - 25 listopada. Ostatniego dnia planowane jest spotkanie, w trakcie którego uczestnicy poznają prace uczestników Akademii - video, audio, foto. Zaprezentowany zostanie też Multimedialny Album Dobrych Praktyk stworzony we współpracy Polonii ze specjalistami prowadzącymi szkolenia. 

- Blisko trzy miesiące intensywnych szkoleń, dyskusji i inspirujących rozmów, pokazały jak ogromną potrzebę współdziałania mają nasi rodacy. Cieszymy się, że tak licznie i z zaangażowaniem skorzystali z naszych propozycji - podkreśla dr Wojciech Wciseł, koordynator projektu.

Finał poprzedzą "Spotkania z mistrzem” w formie online, o godz. 18.00. Pierwsze z nich "Z ziemi włoskiej do Polski. Praca korespondenta zagranicznego” z red. Magdaleną Wolińską-Riedi, dziennikarką, korespondentką TVP w Rzymie oraz autorką książek zaplanowane jest na poniedziałek (15 listopada) . Z kolei w środę (17 listopada) odbędzie się "Być jak najbliżej. Praca korespondenta wojennego i dziennikarza zagranicznego”, czyli spotkanie z red. Rafałem Stańczykiem, korespondentem TVP w USA, dziennikarzem wojennym. W czwartek (18 listopada)  będzie spotkanie "Nikt nie jest samotną wyspą. Integracyjna rola mediów polonijnych" ze Sławomirem Wróblem - producentem "Magazynu z Wysp” dla TVP Polonia. Natomiast w poniedziałek (22 listopada) uczestnicy spotkają się z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem, który odniesie się do sposobów komunikacji za pośrednictwem mediów, powie o roli jaką mogą odegrać osoby związane z mediami polonijnymi i niewątpliwie czymś nas zaskoczy. Zaś we wtorek (23 listopada) będzie okazją do spotlania dla ludzi pasjonujących się fotografią."Fotograf bez granic”. Odbędzie się spotkanie z Maksem Strzeczkowskim, wykładowcą fotografii na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, zdobywcą Grand Press Photo 2021 stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Ze względu na możliwość zetknięcia się z tak wyjątkowymi gośćmi spotkania są otwarte i każdy kto się zarejestruje będzie mógł w nich uczestniczyć. Serdecznie zapraszam - zachęca dr Wciseł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy